Rožių rausvumo krikštynos

Nors pagal senąsias tradicijas rožinės detalės, simbolizuojančios Jėzaus Kristaus apsiaustą, buvo būdingos berniukų krikšto marškinėliams, šiais laikais rožinė spalva išskirtinai dominuoja tik mergaičių krikštynose. O kaip gi kitaip?! Juk dabar rožinė spalva besąlygiškai laikoma mergaitiška! Tad krikštydami mažąją panelę drąsiai galite rinktis nuostabiai atrodantį baltos ir rausvos spalvos derinį.

Tokio pasirinkimo įgyvendinimą pradėkite nuo kvietimų – tegul jie dvelkia rožiniu švelnumu, netgi galite į voką įmesti kelis dirbtinius rožės žiedlapius. Tačiau nepamirškite kvietime akcentuoti, kad jis ne šiaip sau rožinis, o būtent tokia yra krikštynų tema. Jame išreikštas prašymas apsirengti teminės spalvos drabužiais ar pasipuošti atitinkamomis detalėmis tikrai nebus palaikytas nekukliu.

Būtų idealu, jei krikštijamos mergaitės drabužėlius, skraistę ir žvakės papuošimą paryškintų rožinės detalės. Net ir pati žvakė galėtų būti su rausvais elementais. Mama su krikštamote neapsiriktų pasirinkdamos rožinę aprangą, o štai tėčiui su krikštatėviu šiek tiek kebliau. Jei nedrąsu puoštis rausvų atspalvių marškiniais, visiškai pakaktų tradicinių baltų ir temą atitinkančios spalvos kaklaraiščio. Planuojant rožių rausvumo krikštynas apskritai būtų labai gražu pagelbėti stipriosios lyties atstovams rožinių akcentų paieškoje ir pasirūpinti teminės spalvos skiriamąja šventės dalyvio puošmena. Ją patartina įdėti kartu su kvietimu, kad vyrai galėtų iš anksto prisisegti ir „prisiderinti“ prie temos.

Šventinės aplinkos puošimui tradiciškai tiktų baltų ir rausvų gėlių puokštės, tokios pat spalvos kaspinai, balionai ir girliandos. Pagrindine vis dėlto turėtų išlikti krikštynoms būdinga tyrumą simbolizuojanti balta spalva, o rožiniais akcentais vertėtų kurti spalvinį kontrastą. Jei iš popieriaus gaminsit angeliukus ar batukus, geriau, kad jie būtų balti. Iš rožinio popieriaus labiau tiktų daryti gėlių, drugelių ar kaspinėlių dekoracijas.
Rengdami rožines krikštynas kūrybiškai panaudokite rausvos spalvos etaloną – rožes. Iš skirtingo intensyvumo atspalvių rausvų ir baltų rožių galima sukomponuoti didelę puokštę stalo viduriui arba kelias mažesnes ir paskirstyti. Itin šauniai atrodo kiekvienam svečiui į lėkštę ar taurę įdėtas rožės žiedelis. O gal dekoracijas mielai paįvairintumėte miniatiūrinėmis smulkiažiedžių rožių puokštelėmis? Jomis galima papuošti žvakides, staltiesę ar kėdes. Žinoma, ir rožių žiedlapiai bendram dekorui nepakenktų! Ant baltos staltiesės drąsiai galite berti rausvus, o ant išilgai pertiesto rožinio plataus kaspino – baltus. Žiedlapių taip pat galima priberti į permatomo stiklo indus su vandeniu ir pridėti plaukiojančių žvakelių.

Jeigu nuspręstumėte vaišių stalą papuošti subanguota rožinio tiulio ar organzos atraiža, ant jų geriau barstyti ne lengvučius rožių žiedlapius, o svaresnius bespalvio stiklo akmenukus, dirbtinius perlus ar išmoningai įkomponuoti perliukų girliandas. Tas pats taikytina ir plunksnoms – renkantis lengvumo įspūdį sukuriantį banguotą audinį nebevertėtų jo puošti tą pačią funkciją atliekančiomis plunksnomis.
Stalo serviravimui geriausia rinktis visiškai baltus indus ir rožines servetėles, kurias, turint noro ir laiko, galima išlankstyti kaip gėles ir papuošti lėkštes. Vazas taip pat geriau rinktis baltas ar permatomo stiklo, kad išryškėtų į jas pamerktų rausvų gėlių grožis. Bendram rausvumo įspūdžiui sustiprinti labai tiktų rožinės spalvos gėrimai ir patiekalai, iš kurių svarbiausias – tortas. Šiai gardžiajai stalo puošmenai tikrai neturėtų trūkti rausvumo!
Telieka pasižaboti fantaziją, pasiraitoti rankoves ir paversti dukrytės krikštynas nuostabiu nesibaigiančiu rožiniu sapnu.

 

 

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Rožių rausvumo krikštynos
Rožių rausvumo krikštynos
Rožių rausvumo krikštynos
Rožių rausvumo krikštynos
Rožių rausvumo krikštynos
Rožių rausvumo krikštynos
Rožių rausvumo krikštynos
Rožių rausvumo krikštynos
Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 3 (1 balsas)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms