Kvietimas į krikštynas

2008.07.21.

Organizuojant šventes ar minėjimus, vis labiau įprasta svečius pakviesti oficialiai, įteikiant pakvietimą, kuriame būtų suteikta pagrindinė informacija apie įvyksiančią šventę, pateikti kontaktai. Iš tiesų pakvietimais galima pasirūpinti ne tik rengiant šventę, kurioje dalyvaus kelios dešimtys žmonių, bet ir planuojant kuklų, jaukų progos paminėjimą, tarp kelių artimų žmonių. Tokį pakvietimą, ypač jeigu juo kviečiama sudalyvauti būsimo mažojo krikščionio šventėje, galima išsaugoti kaip gražų prisiminimą - įdėti į atminimo dėžutę, įrėminti ar įklijuoti į albumą.

Taigi, visų pirma, turėtumėte nutarti ar kvietimus darysite patys ar pirksite jau paruoštus. Žinoma, niekas nepaneigs, kad ruošiant savo pastangomis, juose bus įdėta dalelė šilumos, tačiau specializuotos parduotuvės taip pat gali pasiūlyti neįtikėtino grožio kvietimus. Neradus patinkančių čionykštėse parduotuvėse, galite išsirinkti ir užsisakyti iš internetinių parduotuvėlių.

Nutarus kvietimus daryti patiems, daug įdomių idėjų galima rasti internete: atvirukų ar atvirlaiškių šablonų, kuriuos paprasčiausiai galėsite atsispausdinti spausdintuvu, o vėliau apipavidalinti ir užrašyti tekstą patys, taip pat daug praktinių patarimų.

Patariama, prieš darant kvietimus apgalvoti, kokią biudžeto dalį galite tam skirti. Kadangi, norint pagaminti puošnesnius kvietimus reikės pasirūpinti ir papuošimais pvz. kaspinėliais, atlaso juostelėmis, geresnės kokybės popieriumi, vokais, įvairiomis aplikacijomis, pašto ženklais (jeigu siųsite, o ne įteiksite svečiams patys). Žinoma, gaminant įmantresnius kvietimus mažam artimųjų ratui, turbūt neišleisite didžiulės pinigų sumos, bet jei šventėje dalyvaus kelios dešimtys svečių, derėtų pagalvoti ar negeriau apsiriboti šiek tiek kuklesniais kvietimais, mat, išlaidų ruošiant didelę šventę ir taip netrūks.

Tiek gaminant kvietimus patiems, tiek perkant ar užsakant iš parduotuvių, reikėtų žinoti tikslų kviečiamų svečių skaičių ir prie jo pridėti dar kelis papildomus kvietimus ir vokus. Tai būtų atsarginiai kvietimai, kuriuos galėtumėte panaudoti jeigu, pavyzdžiui, -  rašydami tekstą į atviruką suklystumėte, ar tiesiog praplėstumėte dalyvaujančių svečių sąrašą.

Apipavidalinant kvietimus pasitelkite savo fantaziją. Galbūt norėsite, kad atviruką papuoštų mažylio nuotrauka, o gal delniuko ar pėdutės antspaudas. Galite naudoti ir krikščioniškus simbolius: kryželio, angeliukų, žvakių aplikacijas. Dekoruoti kaspinėliais, juostelėmis, karpiniais. Puošti galima ne tik patį kvietimą, bet skoninga ir kuklia detale apipavidalinti ir patį voką, į kurį bus dedamas pakvietimas.

Svarbu nepamiršti kvietime paminėti šios informacijos:

Kas organizuoja šventę(tėveliai,artimieji ar draugai) ir įvardinti kas yra kviečiamas;
Į kokią šventę yra kviečiamas svečias;
Kur šventė įvyks(jei bus rengiama ne tik oficialioji dalis, reikėtų paminėti, kur svečiai bus laukiami po jos);
Data ir laikas;
Kontaktiniai duomenys;
Pageidaujate,kad svečias apie savo dalyvavimą/nedalyvavimą praneštu jums neformaliuoju būdu(telefonu, internetiniu paštu) ar pasinaudotu atvirlaiškiu - atsakymu.

Dažniausiai priimta, kad svečiai apie savo sutikimą dalyvauti šventėje praneša telefonu ar elektronine žinute. Tačiau, apie sutikimą galima pranešti ir oficialiai, pasinaudojus kartu su kvietimu į voka įdėtu atvirlaiškiu-atsakymu. Ruošiant tokį atvirlaiškį patiems, jame tereikėtų užrašyti datą, iki kurios pageidaujate, kad svečias praneštų apie savo dalyvavimą/nedalyvavimą šventėje ir adresą, kuriuo jis turėtų būti siunčiamas. Taip pat nepamirškite, kad atvirlaiškis turi būti jau su jūsų parūpintu pašto ženklu.
Pranešimas apie dalyvavimą/nedalyvavimą būsimoje šventėje reikalingas tam, kad jūs galėtumėte planuoti savo išlaidas perkant ir ruošiant maistą, užsakant vietas kavinėje, restorane ar kitur.

Galite pasirūpinti ir padėkos kortelėmis, kuriose  išreikštumėte padėką svečiams, dalyvavusiems jūsų šeimai tokioje svarbioje šventėje. Jei pageidaujate subtilumo, tiek padėkos korteles, tiek atvirlaiškius-atsakymus galite derinti su kvietimo apipavidalinimu, bei dizainu.

Jeigu norite kažko netradicinio ir originalaus, kvietimus galite pagaminti skaitmeninėje laikmenoje. Į kompaktinį diską galima įrašyti ir filmuotą medžiagą, nuotraukas, garso įrašus. Žaismingai perteikti būsimos šventės scenarijų.

O gal įteiktumėte saldų kvietimą? Tereikėtų pasigaminti ir apipavidalinti šokolado plytelės įpakavimą ir ant jo nurodyti reikiamą informaciją. Juk įpakavimą taip pat galima papuošti mažylio nuotrauką ar įvairiomis aplikacijomis.

Taigi, jeigu nuspręsite kvietimus gamintis patys, o ne pirkti jau paruoštus, turbūt svarbiausias patarimas būtų nebijoti improvizuoti ir pasitelkti savo fantazijos. Bet kokiu atveju, rankų darbo kvietimas  bus unikalus ir vienintelis.

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

 

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms