Kur švęsti krikštynas?

Klausimas, kur švęsti krikštynas, neabejotinai kyla visiems tėveliams, kurie planuoja šią gražią šventę. Rinkdamiesi vietą šventei, žinoma, atsižvelgsite į kainos aspektą – galimybės ne visų vienodos ir neretai būtent finansinės galimybės suponuoja pasirinkimą ir nurungia mūsų norus ir vizijas. Taip pat atsižvelkite į tai, kad būtų patogu su mažučiu vaikučiu (jei krikštijate kūdikį), pavyzdžiui, kad būtų kur mamytei ramiai pamaitinti vaikutį, patogiai pakeisti sauskelnes, perrengti mažylį, kad būtų rami patalpa kūdikiui pasnausti ir pan.

Be finansinių galimybių, taip pat įvertinkite ir tokius aspektus:

kiek svečių kviesite;

ar norite mažos jaukios šventės ar didelio baliaus;

kiek norite / galite patys laiko skirti svečių aptarnavimui šventėje (atsakymas į šį klausimą padės ne tik pasirinkti vietą šventei, bet ir atsakys į klausimą, ar reikia papildomai samdyti aptarnaujantį personalą, t. y. padavėjas);

kiek dienų truks šventė (ne paslaptis, šiandien krikštynos neretai tampa didžiule švente);

ar atvyks svečių iš toli, kuriuos reikės apnakvindinti, ir kiek tokių bus.

Dažniausios šventės vietos:

namai;

iškyla gamtoje;

kavinė, restoranas;

sodyba.

 

Krikštynų šventė namuose. Viena, jei gyvenate individualiame name, ir visai kas kita, jei gyvenate daugiabutyje. Taigi, jei turi nuosavą namą, tai geriausia šventę, matyt, rengti sode / kieme. Tačiau reikalinga viena sąlyga – geras oras. Arba nebūtinai... Kieme galite pastatyti didelę palapinę ir jokios oro sąlygos netaps kliūtimi. Jei rengiate šventę sode / kieme, tai galite paruošti specialią vietą fotosesijai, t. y. su įvairiomis dekoracijomis.

Privalumai, rengiant šventę sode ar namo kieme:

pigiau, nei nuomojantis kitą vietą šventei;

galite kažką pasikepinti ant žarijų, tad nereikės gaminti karšto patiekalo svečiams;

neribotos galimybės šventės vietos puošimui.

Trūkumai, rengiant šventę sode ar namo kieme:

po šventės reikės susitvarkyti šventės vietą;

galimai bus pakenkta Jūsų vejai.

Jei gyvenate daugiabutyje ir nusprendėte krikštynų šventę rengti namuose, tuomet Jums svarbus svečių skaičius. Jei vieta namuose labai ribota, kvieskite tik artimiausius žmones. Net ir ankštame bute turite sukurti šventinę nuotaiką , tad dekoruokite namus balionais ar girliandomis (apie šventės vietos dekoravimą skaitykite toliau). Rengdami šventę bute įvertinkite ir tai, kad negalėsite ilgai švęsti, nes kaimynams triukšmas trukdys, nebent švęsite ramiai ir tyliai.

Šventę rengdami namuose, tikėtina, kad sutaupysite, tačiau įvertinkite ir tai, kad vėliau reikės susitvarkyti. Maža to, jei krikštijate mažą kūdikėlį, tai apsvarstykite, ar sugužėjus namo svečiams turėsite visas galimybes ramiai pamaitinti ir pamigdyti mažylį. Kita vertus, pats vaikutis namuose, tikėtina, jausis geriau nei kokioje svetimoje jam aplinkoje.

Jei norite nusikratyti daugelio rūpesčių, net ir rengdami šventę namuose galite tai padaryti: užsisakykite maistą į namus, galite net nusisamdyti padavėją. Maža to, jei po šventės nusimato daug tvarkymosi darbų, nebijokite pagalbos paprašyti artimųjų ar draugų arba pasinaudokite valymo paslaugomis.

Krikštynų šventė – iškyla gamtoje. Švęsti gamtoje smagu ir itin linksma. Svarbu, kad šventės nesugadintų lietus. Dažniausiai švęsti keliaujama prie vandens telkinių. Čia galite rasti puikių vietų krikštynų fotosesijai, gamtoje daugelis vaikučių miega ramiau, todėl ir krikštynų „kaltininkas“ galės pūsti į akį, kvėpuodamas grynu oru. Surenkite pikniką su užkandžiais, gaiviaisiais gėrimais, jaukiu pasisėdėjimu artimiausių giminaičių ir draugų būryje.

Piknikas – neįpareigojanti aplinka, todėl galite įgyvendinti tokią idėją, kad visi svečiai atsineša užkandžių ir gaiviųjų gėrimų – taip nusimesite sau nuo pečių didžiulę naštą dėl maisto ir gėrimų. Šis variantas tinkamas, jei švenčiate pačių artimiausių žmonių draugijoje.

Privalumai, rengiant šventę gamtoje:

pigiau, nei nuomojantis plotą šventei;

mažiau tvarkymosi rūpesčių (nesakome, kad nereikės tvarkytis, tačiau gamtoje puikiai tiks vienkartiniai indai, staltiesės, todėl po šventės tereikės viską gražiai sudėti į šiukšlių maišus ir viskas – jokio plovimo, šluostymo ir pan.).

daug gryno oro ir erdvės.

Trūkumai, rengiant šventę gamtoje:

šventę gali sugadinti nenuspėjamos oro sąlygos;

šventę gali sugadinti vabzdžiai, pavyzdžiui, uodai.

Krikštynų šventė kavinėje ar restorane. Krikštynoms švęsti pasirinkę maitinimo įstaigą Jūs bene didžiausius rūpesčius nuimsite nuo savo pečių. Jums nereikės rūpintis maistu, nereikės sukti galvos dėl tvarkymosi šventei pasibaigusi ir svečiams išsiskirsčius. Šventės vietos puošyba galite pasirūpinti patys, o galite viską perkelti ant personalo pečių (ši galimybė priklauso nuo konkrečios įstaigos).

Tiesa, rinkdamiesi, kurioje kavinėje ar restorane švęsti savo vaikučio krikštynas, atsižvelkite į tai, ar yra atskira kokia nors patalpa, kurioje galėsite ramiai ir niekieno netrukdoma pamaitinti mažylį, pakeisti jam sauskelnes, pamigdyti. Tokią galimybę galės suteikti toli gražu ne visos maitinimo įstaigos. Jei tokios patalpos nebus, gali būti kebloka, nes neturėsite jokio privatumo su vaikučiu. Taigi, nors šventė kavinėje ar restorane iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti pats lengviausias pasirinkimas, visgi būtent vietos išsirinkimas daugeliu atvejų būna labai sunkus.

Rinkdamiesi kavinę ar restoraną geriausia, jei prioritetą teiksite toms, kuriose esate jau buvę ir žinote, kokia gaminamų patiekalų kokybė. Kitu atveju, galite nusivilti. O nusivilti tokią svarbią dieną būtų labai nemalonu, maža to, ir šventę gerokai sugadintų. Jei krikštynų šventėje dalyvaus ir didesnių vaikučių, pasidomėkite, ar bus jiems kokios veiklos.

Privalumai, rengiant šventę kavinėje ar restorane:

nereikia rūpintis maistu;

nereikia rūpintis svečių aptarnavimu;

nereikia tvarkytis po šventės.

Trūkumai, rengiant šventę kavinėje ar restorane:

brangu;

gali būti, kad nebus atskiros patalpos, kur galėtumėte pasirūpinti mažyliu;

gali būti apribojimų vietos dekoravimui.

Krikštynų šventė sodyboje. Šiais laikais gana populiaru krikštynoms nuomotis kaimo turizmo sodybą. Šis variantas dažnas tada, kai svečių skaičius didelis, o šventė organizuojama tikrai ne maža, neretai net trunkanti porą dienų.

Kaimo turizmo sodyba – puikus pasirinkimas, jei krikštynas švenčiate vasarą, nes čia dažniausiai yra puikių vietų fotosesijai. Maža to, galite fotosesiją planuoti net keliose erdvėse, pavyzdžiui, šalia namo, namo viduje, šalia vandens telkinio, prie miškelio (jei toks yra netoliese), laukuose ir pan. Todėl turėsite labai įvairių nuotraukų.

Švęsdami kaimo turizmo sodyboje Jūs turėsite neribotas galimybes švęsti triukšmingai, nes čia nebus kaimynų, darbo laiko ir pan. Tiek pačią sodybą, tiek aplinką galite papuošti įvairiausiomis dekoracijomis, kurios sukurs idealią šventės atmosferą.

Maisto aspektas  svarbus, jei nuomojate sodybą. Jei nenorite rūpintis maistu, prioritetą teikite toms kaimo turizmo sodyboms, kuriose yra maitinimo paslauga arba kur galite gauti maisto pristatymą. Jei norite sutaupyti, maistu galite pasirūpinti ir patys.

Taip pat rinkdamiesi sodybą atsižvelkite į tai, kad namo viduje būtų patogumai ir būtinai šiltas vanduo – taip be rūpesčių apiprausite vaikutį, kai reikės.

Privalumai, rengiant šventę sodyboje:

visiškas privatumas;

daug erdvės;

grynas oras.

Trūkumai, rengiant šventę sodyboje:

brangu;

gali būti prastas privažiavimas.

 

Jei šventės vietai norite kažko originalaus, pateikiame kelias konkrečias idėjas:

Mobilios vietos, pavyzdžiui, jachta, traukinys, autobusas ir pan. Jei organizuosite šventę vienoje iš minėtų vietų, tai išlaidos maistui ir gėrimams bus nedidelės, nes nežinia kiek visko su savimi nepasiimsite. Tačiau prisidės išlaidos transporto nuomai. Švenčiant krikštynas autobuse, traukinyje ar jachtoje galima padaryti puikių kadrų, sugalvoti įvairiausių žaidimų. Maža to, jums nebus baisios oro sąlygos.

Šeduvos malūnas – išskirtinė ir labai graži vieta tokiai ypatingai šventei.

Stirnių malūnas – puiki priebėga nuo miesto šurmulio – čia gamtos prieglobstyje paminėsite vieną gražiausių švenčių.

Rumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejus – ideali vieta, jei vertinate tikrąsias krikštynų tradicijas. Muziejuje organizuojama edukacinė programa „Ant krikštatėvių rankų...“

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms