Kuklių krikštynų sąmata

2008.04.24.

Nors krikštynos svarbi ir reikšminga šventė šeimos gyvenime, visai nebūtina išleisti tam begales pinigų. Tikrai yra galimybė suorganizuoti jaukią bei mielą šventę. Svarbiausia – nepamiršti, kad tai ne suaugusiųjų, o vaiko šventė. Prieš pradėdami organizuoti šią šventę, atsakykite sau į vieną klausimą: Ar ši šventė skirta vaikui, ar suaugusiems?

Jei manote, kad tai vaikučių šventė, tuomet organizuokite viską taip, kad vaikams būtų smagu. Žinoma, mažiausiai išlaidų reikalingą šventę galima suorganizuoti gamtoje. Jei ketinate vaikutį krikštyti vasarą ir nusimato palankus oras, tikrai neapsiriksite, jeigu po ceremonijos tiesiog paiškylausite gamtoje. Kiek didesnių išlaidų pareikalaus pietūs kavinaitėje. Štai keli patarimai, kaip suorganizuoti nebrangią, bet jaukią šeimos šventę. Norintiems kuklių krikštynų, pateikiame preliminarią sąmatą :

Auka bažnyčiai. Tai labai individualu. Griežtų nurodymų, kiek reikia paaukoti, nė negali būti, paprastai žmonės aukoja pagal savo galimybes. Pastarojo meto tendencijos rodo, kad auka svyruoja nuo 50 Lt iki 100 Lt.

Drabužėliai vaikučiui. Jeigu krikštijate vaikutį iki 6 mėnesių: drabužėliams jokių ypatingų reikalavimų nėra. Aprenkite mažylį taip, kad jam būtų patogu. Drabužėlius galite siūdintis. O jei mokate siūti pati, tai tikrai vaikutis bus aprengtas originaliai ir neišleisite daug pinigėlių.
Būtini krikštynų atributai – skraistė ir žvakė. Nuo senų laikų krikšto rūbeliais rūpindavosi krikšto tėveliai. Tai, ką dabar dažnas vadina skraiste, seniau buvo vadinama ,,krikšto drabužėliu“. Be šio apdarėlio neįsivaizduojamos krikštynos, nes tai simbolinis apdaras, lydėsiantis krikštijamąjį iki pat mirties. Senovėje iš skraistelės, kurią dovanodavo krikšto tėvai, siūdindavo ir Pirmosios Komunijos apdarą. Dabar, priklausomai nuo susitarimo, skraistele rūpinasi vaikučio krikšto tėveliai arba tėveliai. Tad ką vaikas vilkės, nėra labai svarbu, svarbiausia – nepamiršti skraistės. Ją galima įsigyti parduotuvėse, bet galite ir pasiūti, numegzti ar nunerti. Tai bus tikrai puiki ir originali dovana. Neištaigius drabužėlius galite įsigyti už 70–100 Lt.

Dovanėlė vaikučiui. Tai priklauso nuo individualių norų ir požiūrio į dovanas. Žinoma, galite nesivarginti ir tiesiog nupirkti vaikui pliušinį žaislą, kurį kažin ar pavyks išsaugoti iki pilnametystės. Geriau būkite originalūs – dovanokite tai, kas turi išliekamąją vertę, tai, ką vaikas net ir suaugęs galės įvertinti arba kaip relikviją padovanoti savo vaikams tokia pat ypatinga proga. Tai galėtų būti įvairūs sidabro ar aukso dirbiniai – graviruotas šaukštelis, kryželis...
Šauni tradicija dovanoti sidabrinį šaukštelį. Tai nesenstanti, klasika tapusi dovana. Už 50–100 Lt tikrai galima išrinkti originalią dovanėlę.

Šventės vieta. Kaip jau minėjome, jei švęsite gamtoje, pavyks surengti iš tiesų šaunią ir daug išlaidų nepareikalausiančią šventę. Galima įsigyti ir pavėsinę, jos kaina apytikriai yra 100 Lt. Dar reikėtų pasirūpinti lengvais užkandžiais, gaiviaisiais gėrimais, simboliškais papuošimais. Tad kukli šventė gamtoje tikrai neturėtų būti brangesnė nei 500 Lt.
Jeigu krikštynas nuspręsite švęsti kavinėje, tai kainuos daugiau, juolab kad švenčiant kavinėje visos vaišės jau yra įskaičiuotos. Tai Jums galėtų kainuoti 400–1000 Lt.
Dar viena vieta, kurioje švenčiamos krikštynos – namai. Ypač jei krikštijamasis dar labai mažas. Viena vertus, tai yra patogi šventės vieta, antra vertus, už šventės eigą ir vaišes būtų atsakingi namų šeimininkai. Tai suteiktų papildomų rūpesčių. Bet niekam nepaslaptins, kad tai vienas pigiausių šventimo būdų.

Krikštynų tortas. Daug konditerijos parduotuvių siūlo skanius ir gražiai išpuoštus tortus krikštynoms, tačiau jei esate puiki šeimininkė, tikrai galite pati iškepti ne ką prastesnį, o pasitelkusi fantaziją, papuošti taip, kad nustebinsite visus svečius.

Dar vienas svarbus dalykas – svečių nakvynė, jei tai būtų svečiai iš kito miesto ar netgi kitos šalies. Tuo reikėtų pasirūpinti iš anksto, ypač jei krikštynos – vasarą, populiariausią įvairių švenčių laikotarpį.

Kadangi krikštynos – viena svarbiausių švenčių, smagu ir netgi būtina (!) ją įamžinti. Galite paprašyti, kad fotografuotų ar filmuotų Jūsų draugai ar giminaičiai, pakviesti į krikštynas, – tai reikalautų mažiausiai išlaidų. Galite dar gerokai iki šventės užsisakyti fotografo paslaugas fotoateljė. Ypač tai patogu, jei lauke fotografuotis yra šalta, ir nepavyktų šventės organizuoti gamtoje. Kainos svyruotų atsižvelgiant į nuotraukų kiekybę ir pačią ateljė, tačiau šios paslaugos Jums kainuotų nuo 120 lt. Kitas būdas užtikrinsiantis nuotraukų kokybę ir profesionalų jos įamžinimą – samdomas fotografas, kuris, jeigu susitartumėte, šventę ir filmuotų. Įkainiai priklausytų nuo laiko – kelioms valandoms ar visai dienai samdytumėtės fotografą. Profesionalaus fotografo įkainiai visai dienai yra maždaug 500–1000 Lt.

Čia pateikėme tik preliminarų kai kurių paslaugų sąrašą ir įkainius. Vis dėlto ne kas kitas, tik Jūs geriausiai galite nuspręsti, kokios šventės Jūs norėtumėte, kokią šventę galėtumėte sau leisti, kad tiek Jums, tiek svarbiausiajam jos dalyviui – krikštijamam vaikučiui – ji būtų džiugi, įsimintina ir tikrai ypatinga.
 

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (1 balsas)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms