Krikštynų vaišės: Laimės sausainėliai

Laimės sausainėliai (25-30 vnt.)

Krikštynoms itin tiktų išsikepti originalių laimės sausainėlių. Ypatingu grožiu jie nepasižymi, bet žavi prasmingumu – kiekvienas svečias, perlaužęs sausainėlį, suras jam skirtą palinkėjimą.

Reikės:

230 g miltų 

2 šaukštų kukurūzų krakmolo 

230 g cukraus 

0,5 a. š. druskos 

120 g aliejaus 

2 kiaušinių baltymų 

1 šaukšto vandens 

2 šaukštelių vanilės ekstrakto 

1 x 6 cm dydžio popierėlių su palinkėjimais (geriausia juos atspausdinti)

Giliame dubenyje sumaišykite šiuos produktus: 230 g miltų, 2 šaukštus kukurūzų krakmolo (iš bėdos tiktų ir bulvių), 120 g cukraus ir pusė šaukštelio druskos, įpilkite 120 g aliejaus, atskirkite ir sudėkite 2 kiaušinių baltymus, 1 šaukštą vandens ir 2 šaukštelius vanilės ekstrakto (arba dalį cukraus pakeiskite vaniliniu cukrumi). Visus produktus plakite maišytuvu iki purios masės.

Riebalais išteptoje kepimo skardoje suformuokite sausainėlius – pakabinę šaukštu tešlos paskirstykite ją vienodo storio 10 cm skersmens apskritimais. Įkaitinkite orkaitę iki 150°C temperatūros, įdėkite skardą ir kepkite sausainius apie 14 minučių arba kol įgaus švelniai rudą atspalvį. Iš orkaitės išiminėkite tik po vieną sausainį ir į centrą įdėję palinkėjimą labai greitai (per 15 sekundžių sausainis sukietės ir ims lūžinėti) suformuokite jį sulenkdami pusiau ir nulenkdami abu galus (nulenkimui geriausia pasinaudoti storasienio dubens kraštu). Paruoštą sausainį įdėkite į nedidelį indą užlenktais galais žemyn, kad sutvirtėtų. Kepkite tik po kelis sausainėlius vienu metu, kad spėtumėte suformuoti kol nesukietėjo.

Jeigu tokie paprastučiai laimės sausainėliai atrodo gana nuobodžiai, galite paįvairinti juos pasirinktos spalvos glaistu, o ant jo pabarstyti kokoso drožlių, smulkintų riešutų ar spalvingų valgomų dekoracijų.

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.
Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (2 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms