Krikštynų įamžinimas fotostudijoje

Šventė praeina  - prisiminimai lieka.......

Kiekvieną svarbų gyvenimo įvykį norisi įamžinti. Juk taip gera, praėjus kuriam laikui, vartant nuotraukų albumą, prisiminti žaviausias prabėgusių dienų akimirkas...

Tikriausiai sunkiai atrastum žmogų, kuris neturi bent vienos savo krikštynų nuotraukos, o ypač šiais technologijų laikais, kai skaitmeninis fotoaparatas dažnai šeimai seniai nebe naujiena. Švenčiant krikštynas, yra keli būdai jas įamžinti: fotografuoti patiems arba paprašyti krikštynose dalyvaujančių svečių tuo pasirūpinti, samdytis profesionalų fotografą, kuris įamžintų krikštynų ceremoniją bažnyčioje, surengtų fotosesiją gamtoje arba užsukti į fotostudiją. Pastaroji galimybė atšalus orams tampa vis populiaresnė ir aktualesnė.

Daugelio fotostudijų savininkai teigia, kad šaltuoju metų laiku, darbų jiems tikrai netrūksta, juk atvėsus orams, nėra galimybės fotosesijos surengti gamtoje, todėl dažnas kreipiasi i juos.

- Žiemą itin populiarios šeimos fotosesijos. Tiesa, vestuvių šaltuoju metų laiku būna mažokai, tačiau krikštynas tenka fotografuoti kiekvieną savaitgalį, - teigia vienos Kauno fotostudijos fotografas.

„Pas mus užsuka žmonės, norintys įamžinti svarbiausias savo šeimai šventes, ir džiugu, kad daugelis supranta, jog su paprasta „muiline" tokių profesionalių ir kokybiškų nuotraukų kaip fotostudijoje nepasidarysi. Be abejo, daugelis šiais laikais krikštynoms samdosi fotografą, kuris fotografuotų visą šventę nuo pradžios iki galo, kaip kad daroma per vestuves, tačiau tie, kas negali sau to leisti finansiškai, fotografuoja šventę patys, o padaryti keleto profesionalių kadrų ar net visos fotosesijos, užsuka pas mus".

Vilniaus senamiestyje, nuosavoje fotostudijoje šeimininkaujantis fotografas Eduardas Strunkis, norintiems pas jį surengti krikštynų fotosesiją pataria iš anksto susitarti dėl konkretaus laiko. Žinoma, jis niekada neatsisakys nufotografuoti ir be perspėjimo užsukusių svečių, tačiau pirmenybė visada yra teikiama iš anksto suderinusiems laiką.

Krikštynų fotosesija trunka apie 30 - 60 minučių, todėl dažnas fotografas, dirbantis fotostudijoje,  rekomenduoja ją surengti prieš krikšto apeigas bažnyčioje, kol pagrindinis „klientas" - vaikas dar nepavargęs ir turi bent šiokio tokio noro pozuoti prieš objektyvą.

Kartais užsuka net tie, kurie šventei įamžinti yra nusisamdę profesionalų fotografą. Tada fotosesija nerengiama, o padaroma tik keletas kadrų skirtingomis pozicijomis ir tai užtrunka apie 10-15 minučių.

Nuo to, ar rengsite fotosesiją ar užsuksite tik pasidaryti keleto kadrų, priklauso ir kaina. Sostinės fotostudijose fotosesijos kainos svyruoja nuo 250 iki 350 litų, kituose miestuose šiek tiek pigiau. Už šią sumą jūs gausite tam tikrą, sutartą  kiekį nuotraukų. Užsukus pasidaryti tik poros skirtingų pozų nuotraukų -    kaina priklausys nuo fotografijų skaičiaus. Kai kuriose fotostudijose minimalus užsakomų nuotraukų kiekis yra trys vienetai.

Kodėl verta eiti į fotostudiją, jei puikiai moki fotografuoti pats?

Fotomeninkai dirbantys studijose pasakoja, jog dabar daugelis yra pamėgę reportažinę fotografiją ir jų manymu, tikrai įmanoma patiems, turint gerą fototechniką gražiai ir įdomiai nufotografuoti savo šventes, tačiau nuotraukos padarytos fotostudijose yra visai kitokios. Tai lemia apšvietimas, fonas, dekoracijos,  pozavimas - pats tokių nuotraukų tikrai nepasidarysi. Todėl daugelis vis dar jaučia nostalgiją senai studijinei fotografijai, kuomet  tik nedaugelis turėdavo nuosavus fotoaparatus ir bet kokia iškilminga proga traukdavo į fotoatelje, o dažnai ir be progos užsukdavo pasidaryti savo ar savo vaikų portretų.

Kai kuriose fotostudijose galima nusifotografuoti vilkint retro drabužiais, su įvairiais senoviniais rakandais - nuotraukos gaunasi labai įdomios, dvelkiančios senove, beto, namų sąlygomis vargu ar tokį dalyką susiorganizuosi.

Dažnai viešintys užsienyje taip pat teigia, jog daugelyje šalių vis dar gaji tradicija šeimos švenčių metu, tokių kaip krikštynos ar vestuvės, užsukti į fotostudiją įsiamžinti keletoje fotografijų, todėl ir Lietuvoje ši tradicija turėtų gyvuoti dar ilgai, nepaisant kitų atsirandančių alternatyvų.

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (1 balsas)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms