Balti balandžiai

Norintiems įsimintinų ir nepakartojamų krikštynų, graži idėja - po krikšto ceremonijos  paleisti į dangų baltus balandžius. Šis simbolinis ritualas suteiks šventei ypatingumo,  akims džiaugsmo, o kildami į dangų balandžiai drauge nuskraidins mylimų bei artimų žmonių norus ir palinkėjimus.

Senovės  religijose balandžiai buvo šventi Dievų palydovai. Daugelis ankstyvųjų kultūrų baltus balandžius aukodavo, tikėdami, kad kylantys dūmai pamalonins Dievus.

Ankstyvoji krikščionių religija perėmė balandžių simboliką ir Naujajame Testamente balandis atrandamas kaip Šventosios Dvasios simbolis. Kai Jonas Krikštytojas skelbė Jėzaus atėjimą krikštydamas, „Šventoji Dvasia kūnišku pavidalu nusileido ant jo tarsi balandis, .." (Lk 3,22).

Krikščionybėje balti balandžiai simbolizuoja ramybę ir taiką. Nojus išleido iš arkos balandį, kad šis surastų sausos žemės lopinėlį, tačiau balandis negalėjo rasti sausos vietos ir sugrįžo pas jį į arką. Palaukęs dar septynias dienas, jis vėl išleido iš arkos balandį ir tuomet balandis sugrįžo pas jį, snape nešinas alyvmedžio šakele, reiškiančia, kad kažkur yra žemė. Taigi nuo to laiko, balandis su alyvmedžio šakele simbolizuoja susitaikymą su Dievu bei taiką ir ramybę.  Balti balandžiai jau ilgą laiką skirtingose pasaulio kultūrose yra pripažįstami taikos ir gerovės simboliu.

Septyni balandžiai apie kryžių reiškia septynias Šventosios Dvasios dovanas: išmintį, supratimą, patarimą, tvirtumą, žinojimą, maldingumą ir dievobaimingumą.

 

   „Balti balandžiai" vadovo komentaras:

 

Balandis yra ramios ir gražios ateities simbolis. Todėl jis gali įprasminti daugelį  svarbių progų, tokių kaip krikštynos, vestuvės, gimtadieniai, sužadėtuvės, įvairūs jubiliejai, Valentino diena, mokslų baigimas, įvairūs įmonių renginiai, išlydėjimas į paskutinę kelionę ir kt.

Paleisti į dangų balandį krikštynų proga Lietuvoje tampa gan populiaru.  Dažniausiai per krikštynas paleidžiamas vienas baltas balandis, kartais ir keletas.

Tradicijos, kas paleidžia į dangų  balandį per krikštynas, priklauso nuo krikštijamo vaiko amžiaus. Jei vaikas yra bent trejų, ketverių metukų ar vyresnis, tuomet paukštį  jis pats ir paleidžia, o jei vaikelis dar mažas, balandį paleidžia jo tėvai ar krikštatėviai. Kartais, tiesiog pastatoma mūsų atvežta pinta, gėlėmis ar kitomis dekoracijomis išpuošta dėžutė, kuri yra atidaroma prie bažnyčios ar šventės vietoje ir balandžiai paleidžiami skristi..

Mūsų klientams pageidaujant, mes pristatome balandžius reikiamu laiku į nurodytą vietą (bažnyčią ir kt.), arba jei turi laiko - balandžius žmonės prieš šventę pasiima patys. Užsakantiems  daugiau balandžių taikome  nuolaidas bei dovanų pasiūlome linkėjimus krikštynų proga. http://www.baltibalandziai.lt/

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (1 balsas)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms