5 patarimai besiruošiantiems krikštynoms

Tėvams

1.Jeigu krikšto drabužėlį siūsite patys, vėliau galėsite jį panaudoti pirmos komunijos rūbelio siuvimui arba perduoti ateities kartoms.
2.Susiraskite sau mielą, priimtiną liaudies tradiciją ir pritaikykit per krikštynas. Tai suteiks šventei gilumo, prasmingumo, įneš atitinkamą nuotaiką.
3.Pasidomėkite, gal yra kokia sena giminės tradicija, kuri būtų susijusi su krikštynom arba galima joms pritaikyti. Nepabijokite sugalvoti savo prasmingą tradiciją, kurią galbūt užaugęs vaikelis panorės pritaikyti krikštydamas savo atžalas.
4. Rinkdamiesi krikštatėvius pagalvokite, ar jie tikrai sugebės tinkamai rūpintis vaiku, ugdyti, skirti reikiamą dėmesį. Ar rūpintųsi juo net jei tarp jūsų ir jų iškiltų koks nors konfliktas.
5.Nepatingėkite padaryti vaikiškas mielas dovanėles krikštatėviams ar svečiams. Netikėtos staigmenos visada maloniai nuteikia ir stiprina bendravimą.

Krikštatėviams

1. Pasisiūlykite padėti surengti krikštynas. Juk jūs tapsite antrais vaikelio tėvais, tad pradėkite rūpintis juo jau nuo pirmųjų dienų.
2. Sugalvokite netikėtų, įdomių staigmenų ir pritaikykite juos šventei.
3. Pirktiniai daiktai greitai nuvertėja. Tad nepirkite dovanos, o padarykite patys. Tokia ji bus šiltesnė, brangesnė, o užaugęs vaikas tikrai ją mielai prisimins ir labiau įvertins.
4. Aptarkite su vaiko tėvais savo įsipareigojimus, ko tikimasi, pažiūrėkite, ar skiriasi jūsų vertybės, kad ateity būtų mažiau nesusipratimų.
5. Aplankykite mažyli kur kas dažniau, nei per gimtadienius. Nuolat pasidomėkite, kaip jam sekasi, ar ko netrūksta, ar nereikia pagalbos.

5 netradicinės dovanos

1. Rankų darbo pasakų knyga, su tėvelių, krikštatėvių ir senelių kurtomis pasakomis bei paveiksliukais. Tokios dovanos darymas suburtų pačius artimiausius ir reikalingiausius mažyliui žmones.
2. Pačių sukurtos ir įdainuotos lopšinės.
3.Medinė, liaudiškų motyvų ar sendinto medžio skrynia, kurioje būtų saugomi gražiausias akimirkas primenantys daiktai.
4.Dekoratyvi pašto dėžutė, kurioje būtų saugomi visi laiškai, atvirutės ar palinkėjimai, kuriuos mažylis gaus per krikštynas, gimtadienius ir kitas progas. Gal ten atsidurs ir pirmasis meilės laiškas...
5. Nuotraukų albumas, kuriame bus klijuojamos mėgstamiausių žaislų nuotraukos, rašomi įdomūs ar juokingi mažylio ištarti žodžiai, netikėtos mintys. 

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (5 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms