Rūta Rimšelienė - krikštynos penkiese

2008.06.16.

Talentingoji batų dizainerė Rūta Rimšelienė, kurianti Lietuvos moterims vienetinius ir originalius batus, atsipalaidavimą po darbų randa savo šeimoje. Rūta su vyru augina penkerių metukų sūnelį Ąžuolą, kurį pakrikštijo kai šis buvo dar visai mažutis. Didelių švenčių nemėgstanti rengti dizainerė prisipažino, kad sūnaus krikštynos buvo rami, kukli šventė, pagrindinis dėmesys buvo nukreiptas į krikšto sakramento priėmimo ceremoniją bažnyčioje. Krikštynose dalyvavo tik krikštatėviai, Rūta su vyru ir mažasis Ąžuoliukas, tad daugelį šis faktas labai stebino, juk nedažnai išvysi krikštynas, kuriose be krikštijamo vaikelio dalyvauja vos keturi žmonės..

 

Auginate sūnelį Ąžuolą. Ar krikštijote jį?

Krikštą traktuoju kaip apsaugos priemonę, angelo sargo atsiradimą šalia vaiko, todėl savo sūnų pakrikštijome.

Kokio amžiaus jį krikštijote?

Ąžuolą norėjome krikštyti netrukus po gimimo, bet pakrikštijome kai jis buvo dviejų mėnesių amžiaus, kadangi jo krikšto tėtis yra iš italijos, tad krikštynų datą derinome su jo atvykimo į Lietuvą laiku.

Kaip ruošėtės krikštynoms? Ar rengėte didelę šventę?

Šventė tikrai nebuvo didelė. Po krikšto ceremonijos nuėjome visi į kavinę ir kukliai paminėjome šią progą. Kadangi, vaikas buvo labai mažas, tad manėme kad ilgų iškilmių jis neiškęs, todėl didelės šventės ir neorganizavome. Tačiau, kaip nebūtų keista, sūnelis viską atlaikė labai ramiai, beveik visą ceremoniją pramiegojo, o pabudęs nei trupučio neverkė. Tas mums buvo keista, nes šiaip jis nebuvo labai ramus vaikas. Tiesa, kitą dieną su mano mama bei vyro tėvais šią progą taip pat paminėjome, ramiai atšventėme kavinėje.

Kur vyko krikštynų ceremonija?

Krikštijome sūnų Bernardinų bažnyčioje. Apeigos vyko lietuvių - italų kalbomis, kadangi krikštatėvis italas, tad mūsų krikštynos buvo tokios  pusiau lietuviškos, pusiau itališkos. Taip pat ir šventas vardas kurį jam suteikėme buvo paskelbtas dviem kalbom - Matas ir Mateo.

Ar didelį dėmesį skyrėte aprangai?

Aprangai, tiek savo, tiek vaiko dėmesio skyrėme. Patiems tokią dieną nesinorėjo dėvėti kažkokių tamsios spalvos drabužių, todėl rengėmės šviesiai. Dviejų mėnesių amžiaus vaiko labai įmantriai neaprengsi, tačiau kai kurias detales derinome. Sūnui buvo padovanotas angeliukas-segė, baltos ir tiurkio spalvos, tad prie šios segės buvo priderinti balti drabužėliai su tiurkio spalvos detalėmis. Vaikelis atrodė labai gražiai.

Ar bendraujate su savo krikštatėviais? Gal tai turėjo įtakos renkant sūnui krikšto tėvus?

Su krikštatėviais bendraujame, susiskambiname. Nors santykiai nėra tokie artimi kokie galėtų būti, tačiau nepamirštame vieni kitų. Mano sūnų pakrikštijo mano draugė ir jos gyvenimo draugas italas ir labai man patinka, kad italai labai atsakingai žiūri į šias pareigas, netgi sakyčiau kad Italijoje krikštynos yra šiek tie sureikšminamos.

Gal pati esate kieno nors krikšto mama?

Taip, esu vieno berniuko ir vienos mergaitės krikšto mama.

Kuriate Lietuvos moterims nuostabius batus. Gal teko kada kurti batus ir krikštynoms?

Kuriu proginius batelius, kurie tinka įvairiom progom. Moterys juos avi ir per vestuves ir per krikštynas. Taip pat šiuo momentu kuriu mažučius suvenyrinius batukus, kurie tinka kaip simbolinė dovana krikštynoms ar gimus kūdikiui.

Galbūt per savo sūnaus krikštynas avėjote savo kūrybos batus, o galbūt vaikelį jais papuošėte?

90 procentų mano avimos avalynės sudaro mano pačios kurti batai, tad per Ąžuolo krikštynas irgi avėjau savo kurtais batais.

Ar jums svarbios krikštynos?

Krikšto sakramento priėmimas man yra svarbus, gal tik nelabai sureikšminu šventimą po krikšto apeigų. Bet tai labiau priklauso nuo mano būdo, nelabai mėgstu rengti dideles šventes. Kažkada įstrigo vieno žmogaus pasakyta frazė, stebint iš metrikacijos biuro išeinančias išsipuošusias nuotakas -  „Geriau savo vestuvių dieną būti pelene, bet gyvenime karaliene". Panašų dalyką ir apie krikštynas galėčiau pasakyti, nebūtinos prabangios krikštynos, svarbu kad gyvenime vaikas laimingas būtų.

Ar manote kad savo vaikus privalome pakrikštyti kol jie dar maži ar laukti kol suaugę patys nuspręs?

Tai priklauso nuo tėvų ir jų požiūrio į tikėjimą. Jei tėvai netikintys, tai tikrai neverta krikštyti savo vaiko vien dėl mados ar dėl to kad "visi taip daro". 

Ar daug kartų teko dalyvauti krikštynose?

Tik tuos du kartus kai buvau pakviesta būti krikšto mama ir teko dalyvauti krikštynose.

Ar žinote kokių krikštynų prietarų? Ar tikite jais?

Manau, kad prietarai  tai iš kartos į kartą žmonių vienų kitiems perduodama išmintis ir patirtis, juk jie neatsiranda iš niekur.  Todėl visiškai į juos numoti ranka negalima, tačiau aklai taip pat netikiu.

Jei paprašyčiau jūsų sukurti vaikiškus batukus krikštynoms - kaip jie atrodytų?

Žiūrint kokio amžiaus vaikas. Jei tai būtų batukai kūdikiui, kuris dar nevaikšto, tai būtų toks daugiau simbolinis apavas, baltos medžiagos ar odos mažučiai batukai-šlepetės, papuošti kažkokiom su krikštynų tema susijusiomis detalėmis.

 

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaipGriežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms