Olimpinio čempiono šeimos laukia trečios krikštynos

2009.05.18.    

Vieno žymiausių Lietuvos sportininkų - olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos žmona Kristina džiaugiasi, kad trečiosios atžalos - dukrelės  Gabrielės atsiradimas jai, dviejų sūnų motinai, padovanojo naujų, dar gilesnių jausmų.
Gal todėl garsiojo disko metiko šeimoje neskubama su krikštynomis. Šią vasarą, birželį, vienerių metukų gimtadienį švęsiančios mažylės mama pripažįsta, jog su laiku ir gyvenimiškąja patirtimi didėjanti asmeninė branda pamažu keičia jos požiūrį apie Krikšto sakramentą ir gilina atsakomybės jausmą, renkantis krikštatėvius.
 
Krikštynoms - daugiau širdies

Kristina Aleknienė neslėpė, jog ji su savo antrąja puse nėra praktikuojantys katalikai. Pirmųjų atžalų - sūnų Martyno (8 metų) ir Mykolo (6 metų) - krikštynas vertina  labiau kaip tėvų pareigą bei gerbtinų tradicijų tąsą. Sūnus krikštijant šventųjų globėjų vardų papildomai nerinko, kadangi patys berniukams parinkti vardai esą šventi.
Martyną ir Mykolą pakrikštijo vienerių metų laikotarpyje: pirmąjį - dviejų mėnesių, antrąjį - metukų amžiaus. O štai dėl trečiosios atžalos - dukrelės Gabrielės krikštynų - negailima laiko krikštatėvių pasirinkimui ir šventės pasirengimui.
"Šįkart nebus skubos, organizuojant krikštynų šventę. Norime jai kur kas daugiau "dūšios įdėti", - dvasingumo svarbą, ruošiantis svarbiam šeimos įvykiui, nusakė Kristina Aleknienė. Beje, pripažinusi, jog tokią kaitą lėmė ir jos pačios asmeninė branda.
"Su trečiuoju vaiku atsirado kitokia patirtis, kitoks požiūris į vaiką. Apskritai dukters gimimas man padovanojo naujų, papildomų motiniškų jausmų -  dar stipresnių ir švelnesnių. Kartą, kai žvalgiausi jai suknelės, galvojau, kad ypatingų progų pasipuošti mergaitė per visą gyvenimą turės tik keletą: per krikštynas, Pirmąją komuniją ir per vestuves. Mergaitei yra kitaip...Berniukams, vyrams visomis progomis dera klasikinis kostiumas", - pastebėjo garsiojo sportininko žmona.
Pasak Kristinos Aleknienės, pasikeitė jos pačios požiūris ir į krikšto tėvus. Pirmųjų atžalų krikštatėviai buvo pasirinkti iš artimų giminaičių būrio. "O dabar, galvojant apie laukiančias dukters krikštynas, pradėjau svarstyti, kad galbūt vertėtų praplėsti šį būrį ir praturtinti jį ne vien kraujo, bet ir dvasine giminyste. Juk krikštatėviai pirmiausia yra vaiko dvasios tėvai, krikštavaikiui suteikiantys naujų galimybių. Mano sesuo yra teisingai pastebėjusi: "Aš Tavo dukrelei bet kokiu atveju liksiu teta. Jinai - mano vienintelė dukterėčia, nes mus jungia kraujo, giminystės ryšys", - pokalbį su savo seserimi prisiminė Kristina Aleknienė.

Kad dovanos nepasikartotų

Tituluočiausio Lietuvos atleto žmona nepasitenkina vien namų erdve. Veikli įmonių administratorės išsilavinimą turinti  moteris drauge su verslo partnere jau ne vienerius metus rūpinasi interjero bei dovanų salonų "Imdeco" veikla.
Su pavasariu startavus ir diena dienon vis labiau įsibėgėjant krikštynų sezonui, portalas "Viskas krikštynoms" pasiteiravo Kristinos Aleknienės, kokias, jos nuomone, vertėtų rinktis krikštynų dovanas.
"Krikštynos - viena didžiausių švenčių konkretaus žmogaus ir visos šeimos gyvenime. Šiai progai mergaitės ar berniuko tėvai bei, žinoma, krikšto tėvai skiria  itin daug dėmesio ir negaili pastangų. Tokia šventė reiškia, jog į namus ateis daug svečių. Ateis ne be dovanų. Vaizdžiai tariant, šią situaciją būtų galima palyginti su vestuvėmis, kadangi šventės dalyvių dovanos gali pasikartoti.Ypač tais atvejais, jei krikštynų dalyviai pasirinks tradicines dovanas, tarkime, sidabrinį šaukštelį, angeliuką, pasidabruotą rėmelį nuotraukai ar fotografijų albumą. Todėl ne vien kaip pardavėja, bet ir kaip motina aš rekomenduočiau į krikštynų dovanos sąvoką pažvelgti plačiau ir kūrybiškiau, kad padovanotas daiktas po šventės neatsidurtų ant lentynos", -  pabrėžė Kristina Aleknienė.
Jos nuomone, krikštavaikiui - mergaitei arba berniukui - būtų galima padovanoti papuošalą. Be abejo, jo vertė turėtų būti kur kas didesnė nei kelis litus kainuojantis bižuterijos gaminys. Tauriojo metalo dirbinys arba plokštelė, skirta išgraviruoti palinkėjimą ar krikšto vardą, - tokie papuošalai turėtų būti laiko nedildomos vertės, kad juos būtų galima nešioti ir vaikui užaugus, taip pat perduoti palikuonims.

Atminimui ir kasdieniam gyvenimui

Kristinos Aleknienės pastebėjimu, galima pasirinkti ir kitokių krikšto dovanų. "Tarkime, jei krikštijamas kūdikis, dovanos gali būti susijusios su jo vystymusi bei augimu. Šiandien turime puikios tekstilės gaminių, kuriais mažylį galima apkloti, kaip kad aš sakau, - saldžiam miegeliui. Kitas dovanos variantas - vaiko nuotraukų albumas. Ne paprastas, bet vadinamasis fotografijų albumas - dienoraštis. Kol vaikas mažas, jame nuotraukas patalpinti bei įrašus apie vaiko raidą bei šeimos įvykius gali padaryti tėvai. Kai vaikas ūgtelės, šią tradiciją - talpinti fotografijas bei rašyti - galės tęsti jis pats. Tarp kitokių dovanų pasiūlymų  galėtų būti taip pat ir vaikiškų indų rinkinys, su kuriuo vaikas augtų ir mokytųsi valgyti. Ir, be abejo, krikštijamajam visada tiks žaislas", - galimus dovanų varintus vardijo Kristina Aleknienė.
Žaislas, jos pastebėjimu, tikrai turėtų skirtis nuo pigios kinietiškos plastmasinės produkcijos. Krikštynų proga parenkamas žaislas turėtų patraukti savo išliekamąja verte, būti saugomas prisiminimų dėžutėje, kad, vaikui suaugus, kaip brangus unikalus prisiminimas būtų perduodamas savo atžalai. Iš kartos į kartą.
"Tai galėtų būti, pavyzdžiui, ir lėlė. Tik, žinoma, ne serijinės gamybos kokia nors krūtininga ir avinti aukštakulnius barbė. Turiu galvoje tikrą klasikinę lėlę - mirksinčiomis akimis, ilgais šilkiniais plaukais, kuriai sukneles bei kitus drabužėlius būtų galima pasiūti ir savo rankomis. Klasikinė lėlė - ne moteris, bet mergaitė - panaši į tave pačią. Su tokiomis lėlėmis ir mes vaikystėje žaidėme", - prisiminė Kristina Aleknienė.

Svarbiausia dovana - apsisprendimas

Vienas dalykas yra parinkti dovanas krikštijamiems vaikams. Tačiau ką padovanoti suaugusiajam, kurio tėvai nepakrikštijo ir kuris subrendęs pats laisva valia priėmė jam svarbų dvasinio gyvenimo sprendimą?
"Suaugusiajam, manau, dovanų nereikia. Mano įsitikinimu, krikštas vaikui yra tėvų pareiga ir dovana. O kai krikštijamas suaugęs žmogus - jo paties laisva valia - turbūt tai ir yra pati didžiausia dovana. Na, nebent pats suaugęs žmogus Krikšto sakramento proga pats sau dar ir atminimui kokią dovaną pasidovanoja. Aš asmeniškai sau, ko gero, kaip moteris pasirinkčiau kokį nors vertingą papuošalą. Kiekvieną kartą juo pasipuošus kaskart vis iškiltų brangus gyvenimo prisiminimas, susijęs su svarbiu  dvasiniu apsisprendimu. Tai ir yra tikroji daikto vertė. Juk šiuo atveju svarbiausia yra ne kaina, bet proga, suteikianti vertę tam daiktui", - samprotavo Kristina Aleknienė.
Apskritai, jos nuomone, dovanos krikštijamam suaugusiajam yra labai individualus dalykas. Ir, ko gero, nebūtų etiška jo klausti, ko norėtų krikštynų proga. Krikštatėviai, renkantys dovaną suaugusiajam, ją pirmiausia turėtų vertinti ne kaip daiktą, bet kaip svarbaus gyvenimo sprendimo simbolį.

Nuotrauka iš žurnalo "Tavo vaikas" archyvo.  Nuotraukos autorius - Julija Buinovskaja.

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms