Krikštyti - į lietuvių bažnyčią Londone

Mūsų portalo skaitytojų, emigravusių ir įsikūrusių Jungtinėje Karalystėje, klausimai rodo, kad dar ne visi žino apie Londone veikiančią lietuvių bažnyčią. Taigi norint pakrikštyti svetur gimusią atžalą, nebūtina vien dėl to vykti į Lietuvą. Krikšto sakramentas suteikiamas ir Londone.
Skaitytojų dėmesiui - šiek tiek informacijos apie Šv. Kazimiero parapiją Londone.

Parapijos misija - burti ir vienyti

Kaip teigiama jos internetiniame tinklalapyje londonas.co.uk, Šv. Kazimiero parapijos misija  yra "vienytis ir burtis kartu, palaikyti vieni kitus, dalintis vieniems su kitais ir augti tikėjimu ir bendryste Evangelijos vertybių šviesoje. Esant svečioje šalyje mums yra svarbu turėti galimybę melstis ir bendrauti sava kalba, švęsti tikėjimą laikantis savų tradicijų. Juk tai yra mūsų identiteto, savęs suvokimo dalis".
Naudingos informacijos galima rasti taip pat ir Šv.Kazimiero bažnyčios leidžiamame laikraštėlyje "Veni". Čia norintiems savo mažamečius vaikus pakrikštyti tėveliams primenama, jog dėl to į kunigą Petrą Tverijoną reikėtų kreiptis ne vėliau kaip prieš mėnesį.
Minėtame tinklalapyje taip pat nurodomas bažnyčios adresas bei kontaktams pasitarnausiantys telefono numeris ir elektroninio pašto adresas:
21 The Oval
Hackney Rd.
London E2 9DT
Tel: 02077398735
ptverijonas@btinternet.com

Greit švęs 100 metų jubiliejų

Šv. Kazimiero parapija artėja prie šimto metų jubiliejaus ir turi turtingą istoriją.
Iš tiesų lietuvių katalikų misijai Anglijoje yra kur kas daugiau nei šimtas metų. Istorija byloja, kad mūsų tautiečiai nukreipė žvilgsnius į Angliją ir pradėjo joje geresnio gyvenimo ieškoti dar Rusijos caro okupacijos laikais.
Nuo tada iki šių dienų skaičiuojami trys galingiausi emigracijos srautai: pirmasis - XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje, antrasis - po Antrojo pasaulinio karo,  galiausiai iki šių dienų tebesitęsiantis trečiasis srautas, prasidėjęs po 1990 metų Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo.
Šv. Kazimiero bažnytėlė Didžiosios Britanijos sostinėje duris atvėrė 1912 metais.
Maždaug prieš šimtmetį Londono rytinėje dalyje, nedidukėje Ovalinėje gatvėje Hakni Roudo rajone, lietuvių išeivių pastatyta bažnyčia buvo pavadinta Lietuvos globėjo šventojo Kazimiero vardu.
Iš išorės primenantys tipingą anglišką bažnyčią, iš kitų Londone esančių katalikų bažnyčių lietuvių maldos namai išsiskiria tuo, kad juose yra nemažai lietuvybę primenančių ryškių, spalvingų akcentų.
Taigi Šv.Kazimiero bažnyčia tolimame nuo Lietuvos ūkanotame Londone iš tiesų yra ne vien maldos namai, sielovados centras. Ji taip pat atlieka lietuvybės puoselėjimo bei svarbaus kultūrinio ir socialinio centro funkcijas.
Lietuvių maldos namai stovi kiek nuošaliau nuo judraus megapolio centro ir transporto kamščių, greta vienos iš pagrindinių metro linijų stotelės. Tad Šv. Kazimiero bažnyčią iš lietuvių apgyvendintų rajonų nesunku pasiekti labai greitai - per kelias ar keliolika minučių. 

Įteikė "Lietuvos tūkstantmečio žvaigždę"

Manoma, jog šiuo metu Londone bei aplink Londoną gali būti įsikūrę bemaž šimtas tūkstančių iš Lietuvos emigravusių mūsų tautiečių. Iš viso Didžiojoje Britanijoje jų gali būti per 200 tūkstančių.
Tačiau ši statistika, be abejo, nėra ir negali būti tiksli, kadangi tebėra lietuvių, emigracijoje gyvenančių ir dirbančių nelegaliai. Be to, vyksta nuolatinė kaita: prispaudus ekonominei krizei, dalis emigrantų sugrįžta į Lietuvą, kai tuo pačiu metu nemažai žmonių palieka Lietuvą ir darbo bei sotesnio gyvenimo išvyksta ieškoti į Jungtinę Karalystę.
Didžioji dalis emigrantų - jauni ar vidutinio amžiaus žmonės, neseniai sukūrę ar žadantys kurti šeimas. Būtent šiai kategorijai žmonių Šv.Kazimiero bažnyčia tampa vieta ne vien dvasinei atgaivai, bet ir Santuokos, Krikšto bei kitiems sakramentams.
Per netrumpą istoriją Šv. Kazimiero bažnyčioje tarnystę atliko ne vienas kunigas. Šiuo metu lietuvių maldos namuose Londone tarnystę atlieka iš Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapijos atvykęs kunigas Petras Tverijonas, kurį dar 1999-aisiais a. a. vyskupas Antanas Vaičius paprašė, kad važiuotų patarnauti Londono lietuviams. 
Svečioje šalyje kunigui tenka užsiimti ne vien krikščioniškos lietuvių bendruomenės sielovada, bet ir socialiniais, kultūriniais reikalais. Reguliariai aplanko Notinghamo ir Peterboro, taip pat kituose Didžiosios Britanijos miestuose įsikūrusias lietuvių bendruomenes.
Dvasininko pastangos neliko nepastebėtos. Už lietuvybės puoselėjimą ir lietuvių telkimą Londone dirbantis lietuvių kunigas Petras Tverijonas šių metų kovo mėnesį  mūsų šalies Užsienio reikalų ministerijos buvo apdovanotas garbės ženklu "Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė".

(Straipsnyje naudotasi londonas.co.uk bei kitais atviraisiais informacijos šaltiniais)

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 4.1 (12 balsų)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms