Krikštynos: kada laikas krikštyti kūdikį

 

2013-01-02

Kiekviena šeima anksčiau ar vėliau susiduria su klausimu, kada gi tinkamiausias laikas krikštyti vaikelį - ką tik gimusį ar jau paūgėjusį? O gal reikia vaikui pačiam palikti teisę apsispręsti kokį tikėjimo kelią jis nori pasirinkti.

Nėra konkrečių rekomendacijų dėl specifinio vaiko amžiaus, kada jį reikėtų krikštyti. 

Visi krikščionys krikštą ir tikėjimą Dievu priima, kaip viso krikščioniškojo gyvenimo pagrindą. Tik prabylant apie žmogaus amžių, tinkamą priimti šį sakramentą, krikščioniškosios bažnyčios pasidalina į dvi puses : į tas, kurios teigia, jog vaiką reikia krikštyti kaip įmanoma anksčiau ir tas, kurių manymu, krikštą žmogus turi priimti sąmoningai, pats apsispręndęs tapti krikščionimi.

Katalikų bažnyčia teigia, jog vaikutį reikia krikštyti dar ankstyvoje kūdikystėje, o geriausia būtų per pirmąsias gyvenimo savaites. Manoma, kunigo ir Dievo palaiminimas apsaugos dar bejėgį mažylį nuo blogio jėgų ir svarbiausia, priėmus krikštą bus nuplauta gimtoji nuodėmė. O tada, tyros sielos vaikas galės sekti Kristaus mokymu. Dar viena priežastis, kodėl tėvai neturėtų delsti - nelaimės atveju, jeigu vaikučiui grėstų netekti gyvybės, krikšto suteikimo metu, bus panaikinta gimtoji nuodėmė ir mirties atveju, kaip tiki katalikai, siela iškeliautų į rojų. O jei kūdikis miršta nekrikštytas, tikima, kad tokiu atveju jo sielos nelauks išganymas, atitinkamai žmogus, kurio nuodėmės neatleistos negali patekti į rojų. Belieka vienintelė išeitis artimiesiems ir kunigui prašyti Dievo gailestingumo ir priglausti mirusio vaikelio sielą. O krikščioniškasis mokymas teigia, jog Dievas yra gailestingas.

Taigi, kiekvienoje šeimoje nuspręsti, kada gi krikštyti vaikutį, turi tėvai. Net Biblijoje rašoma, kad už vaikus yra atsakingi gimdytojai arba globėjai. O jeigu tėvai yra praktikuojantys krikščionys, tai turbūt kūdikį stengsis pakrikštyti kuo anksčiau. Juk, kai kūdikis yra alkanas, mes neklausiame jo ar jis nori valgyti, mes tiesiog pamaitiname jį. Kai kūdikiui reikia pakeisti vystyklus, mes neprašome jo leidimo, o tiesiog pakeičiame švariais vystyklais. Kai kūdikis išsipurvina, mes nesiteiraujame jo ar jis nori maudytis, mes jį išmaudome. Tad jeigu tėvai rūpinasi savo vaikelio kūnu, jie taip pat privalo pasirūpinti ir jo siela, bei suteikti galimybę jai tapti tyrai. Palyginti būtinybę krikštyti kūdikį galima su tuo, kad pavyzdžiui mes, nesirenkame gimti žmonijoje, bet turime nepakartojamą galimybę gyventi - lygiai taip pat didžioji dauguma krikščionių nemano, kad kūdikis būtinai turi sąmoningai pasirinkti krikštą, kad turėtų galimybę būti palaimintas. Todėl tėvų pareiga suteikti galimybę kunigui bei Dievui palaiminti jų vaikutį. O atžalai paaugus, ji galės jau pati sąmoningai pasirinkti galimybę sutvirtinti savo tikėjimą, priėmus krikšto sutvirtinimo sakramentą.

Žinoma, tėvų pareiga ne vien tik pasirūpinti tuo, kad vaikas būtų pakrikštytas, bet ir patiems stengtis auginti jį pagal krikščioniškąsias tiesas ir vertybes.

Bet kokiu atveju už vienokio ar kitokio sprendimo priėmimą yra atsakingi tik tėvai : tada, jeigu nusprendžiama vaikutį pakrikštyti vos kelių savaičių, ir tada, kai pusmečio ar kelių metų. Net ir tada, kai tėvai nusprendžia palikti vaikui galimybę pačiam sąmoningai apsispręsti dėl krikšto sakramento priėmimo. Žinoma, niekas nepaneigs, kad krikštynų ceremonija ir krikšto priėmimas yra labai gražus ir sakrališkas įvykis. Tik niekad nereikia pamiršti to, kad pakrikštijus savo atžalą tam tikras pareigas įgija ne tik mažasis krikščionis, bet ir jo tėveliai. Ir jų pareiga padėti vaikui eiti tiesos keliu.

 

 

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

 

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 4.5 (2 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms