Kiguolių sūnaus krikštynos buvo baltos

2009.05.28.

Sutuoktiniai Jurgita ir Ugnius Kiguoliai - užsiėmę žmonės. Vyras - verslininkas, populiarios grupės „Tipo grupė" narys. Žmona - taipogi verslininkė, agentūros "Supermodels.lt" savininkė.
Tačiau darbų ir rūpesčių gausa nesutrukdė jaunai porai pačiai surengti vieną gražiausių šeimos švenčių - sūnaus Mato Pijaus krikštynas (Kiguolių pirmagimis šiuo metu - ant trejų metukų amžiaus slenksčio).
Daugiausia širdies dėl sūnaus krikštynų įdėjo Jurgita. Jaunoji mama norėjo, kad pirmosios šeimos atžalos krikštynos būtų baltos - kaip skaidri ir nekalta yra pati kūdikystė. Gražią idėją pavyko įgyvendinti.
Daugiau apie sūnaus Mato Pijaus krikštynas pakalbinome pačią Jurgitą Kiguolę.

- Kokio amžiaus buvo Jūsų sūnus, kai įvyko jo krikštynos?

- Matą Pijų krikštijome, kai jam sukako dveji metukai.

- Kas labiausiai nulėmė Jūsų apsisprendimą pakrikštyti savo pirmąją atžalą?

- Ko gero, užsienyje gyvenanti mano mama. Ji nuolat mus ragino, skubino, kad reikia kuo anksčiau Matą Pijų pakrikštyti. Sakė, kad grįšianti į Lietuvą - ir tai  būsianti gera proga krikštynoms. Tuomet mes su vyru nusprendėme, kad sūnaus krikštynų laikas atėjo.

- Kas organizavo krikštynų šventę - Jūs pati, artimieji, būsimieji sūnaus krikštatėviai? O gal šventės rūpesčius patikėjote krikštynų organizatoriui?

- Kadangi Mato Pijaus krikštynos buvo sumanytos kaip grynai šeimos, giminės šventė, ją organizavau aš pati. Dėl sūnaus norėjau pati viską padaryti.

- Kaip rinkotės bažnyčią savo vaikučio Krikšto sakramentui?

- Iš tikrųjų labai norėjau, kad mano sūnaus krikštynų diena būtų labai šviesi. Pasistengiau įgyvendinti idėją, kad Mato Pijaus Krikšto sakramento dieną turėtų lydėti vien šviesios spalvos. Pasikonsultavau su sūnaus aukle, pasitariau su savo draugėmis ir pasirinkau Kristaus prisikėlimo bažnyčią Kaune, kuri iš tiesų yra labai šviesi.

- Ką Jums asmeniškai reiškia balta spalva?

- Šią spalvą aš suvokiu kaip tyrumo, nekaltybės simbolį. Balta spalva - kaip jokia kita - mano įsitikinimu, ypatingai tinka vaiko krikštynoms.

- Po Krikšto sakramento Kristaus prisikėlimo bažnyčioje Kaune kur toliau vyko Jūsų sūnaus krikštynų šventė?

- Ją pratęsėme savo šeimos namuose. Jie yra  erdvūs, dideli, supami gražiausių gamtos vaizdų. Kadangi sūnaus krikštynos vyko vasaros išvakarėse, šiltą saulėtą pavasario dieną, mūsų šeimos šventės dalyvius pakvietėme į pikniką.

- Ko daugiau tarp svečių buvo - giminaičių ar šeimos draugų?

- Į mūsų sūnaus krikštynas susirinko kiek daugiau nei penkiolika žmonių. Ir visi - savi. Prosenelės, močiutės, tėvai, mano sesuo su savo šeima, vyro giminaičiai - žodžiu, Mato Pijaus krikštynose dalyvavo tik patys artimiausi  mūsų šeimai žmonės.

- O Mato Pijaus krikšto tėvus ar irgi iš giminaičių pasirinkote? Ar iš kitos aplinkos žmonių?

- Krikšto tėtis buvo mano vyro brolis, o krikšto mama tapo itin artimas žmogus - mūsų lėliuko auklė, jį prižiūrinti nuo pat gimimo. Beje, tuo pačiu ji yra ir vyro pusseserė.

- Savo pirmagimį pavadinote dviem gražiais vardais - Matas Pijus. Kas lėmė tokį pasirinkimą?

- Matas reiškia Dievo dovaną, todėl jį išrinkau kaip pirmąjį sūnaus vardą. Pamenu, kai kai savo sūnui rinkome vardą, mano vyro mama tikino, kad vaikui bus geriau, jei turės daugiau vardų. Be to, man pačiai kelių vardų dermė ir sąskambis yra labai gražu. Tad nusprendėme sūnui suteikti du vardus, o jį krikštijant buvo suteiktas dar ir trečiasis - šventas (ir man nuostabus) Jokūbo vardas. Tad dabar mūsų lėliukas yra Matas Pijus Jokūbas. Turbūt ne veltui sakoma ir tikima, kad kuo daugiau šventų vardų, tuo yra didesnė vaikui apsauga iš dangaus.

- Kas rūpinosi sūnelio krikštynų apranga? Jūs pati? O gal tai buvo pasirinkto stilisto rūpestis?

- Ne stilisto, nes viskuo pasirūpino mano sūnaus auklė (tuomet dar būsimoji krikštamotė), kuri dar yra ir puiki siuvėja.Tad visi nuvažiavome į parduotuvę ir drauge išrinkome lengvutį audinį - baltą šilką. Pasitarėme su aukle, ko ir kaip aš norėčiau Mato Pijaus Krikšto sakramento aprangai. Po to ji viską vaikui pasiuvo: nuo kelnyčių iki marškinukų ir skraistelės.

- O kaip savo pirmagimio krikštynoms pasipuošė jo tėvai - Jūs su vyru?

- Mes taip pat pasipuošėme baltais drabužiais. Tai nebuvo oficialus stilius, būtinai reikalaujantis griežtos kostiuminės aprangos, tačiau atrodėme šventiškai. Pavyzdžiui, aš nesirengiau suknelės. Pasirinkau sijoną ir palaidinukę. Bendras krikštynų dalyvių vaizdas atrodė iš tiesų labai patraukliai, nes visi žmonės - prosenelės, seneliai, tėvai bei kiti giminaičiai - buvo apsirengę šviesiai.

- Ar iki krikštynų šventės išreikškėte pageidavimą, kad visi jos dalyviai vilkėtų šviesią aprangą? Ar tiesiog visi žmonės atėjo taip pasipuošę - be  jokio išankstinio susitarimo?

- Kai kviečiau visus giminaičius į  sūnelio krikštynas, paprašiau, kad, jei jie gali, dėvėtų šviesią aprangą. Džiugu, kad visi į tai sureagavo pritariančiai, tad turėjome šviesias visomis prasmėmis krikštynas.

- Jei ateityje reikėtų ruoštis kitos Jūsų šeimos atžalos krikštynoms, ką darytume kitaip - palyginti su pirmosiomis krikštynomis?

- Dar apie tai daug negalvojau, tačiau manau, jog į kitas krikštynas pakviestume kur kas daugiau žmonių. Pamenu, po to, kai pakrikštijome Matą Pijų, iš draugų ir kolegų pasipylė klausimai "Kodėl mūsų nepakvietėte?". Taigi ateityje turbūt nebeapsiribosime vien giminaičiais, bet pasikviesime daugiau žmonių ir iš kitos aplinkos.Taip pat, žinoma, pasikviesime vaikų, nes mūsų pirmagimis jau bus paaugęs. Apskritai norėčiau, kad kitos krikštynos būtų kitokios.Viską, manau, organizuočiau vėl aš pati, tik kitaip. Norisi įvairovės. Tačiau ji priklausys nuo to, kas gims - berniukas ar mergaitė. Bet kokiu atveju  krikštynoms bus rengiamasi itin atsakingai, nes jos - vienas svarbiausių įvykių žmogaus ir šeimos gyvenime.  

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Kiguolių sūnaus krikštynos buvo baltos
Kiguolių sūnaus krikštynos buvo baltos
Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms