Kiek kainuoja krikštynos?

Po gandrų apsilankymo netrukus ima kirbėti mintis apie krikštynas: kur, kada ir su kuo švęsti. Vienas iš pagrindinių dalykų, nulemiančių galutinį sprendimą – numatomas krikštynų biudžetas, kuris gali svyruoti nuo 500 iki 10 000 litų ar net daugiau. Pabandykime kartu apžvelgti ir apskaičiuoti, kiek gali kainuoti Jūsų krikštynos ir ką verta rinktis, kad įtilptumėte į joms skirtą sumą.

Pirmiausia verta pasirūpinti gerais krikštatėviais, kad jie prisiimtų dalį šventės išlaidų. O jei rimtai, tai su krikšto tėvais iš tiesų reikia aptarti, ką jie ruošiasi pirkti ar už ką sumokėti, kad nebereikėtų tų išlaidų įtraukti į biudžetą. 

Krikštamotė dažniausiai nuperka ar pati pasiūna (nuneria, numezga) krikšto drabužėlius, batukus ir privalomuosius krikšto atributus – baltą skraistę ir žvakę. Krikšto rūbelių kaina labai įvairi. Pačią paprasčiausią suknelę ar kostiumėlį galima nusipirkti ir už 50 litų, tačiau dažniausiai krikšto drabužėlių kaina svyruoja nuo 100 iki 200 litų. Panašiai kainuoja ir pagal užsakymą siuvami, mezgami ar neriami rūbeliai. Batukus pigiausia nupirkti ar pasiūti (nunerti, numegzti) dar nevaikštančiam mažyliui – juos galima įsigyti net už keliolika litų. Ūgtelėjusių vaikų batukams prireiktų 50–150 litų. Krikšto skraistės, žvakės ir jos papuošimo komplektas kainuoja apie 40–100 litų.

Labai dažnai krikšto mamos, palaikydamos itin seną tradiciją, pasirūpina svarbiausiu krikštynų vaišių akcentu – tortu. Pagal užsakymą kepamų specialiai krikštynoms dekoruotų tortų 1 kilogramo kainos svyruoja nuo 30 iki 45 litų, tad „krikštukiško“ 2–3 kg torto be 80 litų praktiškai neįmanoma gauti. Nebent galima neišlaidauti puošybai ir rinktis paprastus tortukus.

Krikšto tėtis paprastai aukoja bažnyčiai už krikšto ceremoniją. Aukos dydis priklauso nuo pačios bažnyčios, krikštijamų vaikų skaičiaus ir aukotojo apsisprendimo. Jeigu bažnyčia, kurioje krikštijamas vaikelis, nėra nustačiusi konkrečios sumos (prieš pasirenkant bažnyčią vertėtų tuo pasidomėti), dažniausiai vieno vaiko krikštui skirta auka būna 100 litų, o jei vienu metu krikštijami keli mažyliai – 50 litų. Tačiau šie skaičiai tėra orientyras, viskas priklauso nuo aukotojo noro ir galimybių.

Krikšto tėveliai dažniausiai stengiasi pasirūpinti ir šventine atributika – krikštynų laikraštukais, diplomais, specialiais saldainių popierėliais ir etiketėmis, įvairiomis kortelėmis ir pan. Tokiam pasiruošimui išleista pinigų suma gali svyruoti nuo keliolikos iki kelių šimtų litų ir priklauso nuo pasirinktos atributikos pobūdžio, įvairumo, kiekio, svečių skaičiaus ir panašiai. Pigiausiai, žinoma, kainuoja viską pasigaminti patiems, ypač jei nestokojate laiko ir fantazijos.

Tad jeigu Jūsų pasirinkti krikštatėviai nusprendė padengti pirmiau minėtas išlaidas, Jums labai pasisekė, nes krikštynų biudžetą galime pradėti skaičiuoti nuo nulio.

Pirmiausia reikėtų nuspręsti dėl šventės vietos ir vaišių. Vienas iš pigiausių variantų – švęsti namuose ir patiems gaminti valgį. Šis variantas labiausiai tinka tais atvejais, kai svečių būna nedaug, apie 12–16 žmonių, nes tada neiškyla sunkumų dėl vietos stokos ir patiekalų ruošimo. Švenčiant namuose vienam žmogui pakaktų skirti 30–40 litų, skaičiuojant maistą ir gėrimus.

Jeigu nuspręstumėte krikštynas švęsti kavinėje ar restorane, vidutiniškai maistas vienam žmogui kainuotų nuo 40 iki 60 litų (ne didmiesčiuose truputį pigiau), dar papildomai reikėtų pirkti gėrimus ir saldumynus. Švęsti kavinėje verta dėl to, kad nereikia rūpintis maistu, indais, o kartais net ir dekoracijomis – kai kur jomis pasirūpina patys darbuotojai.

Krikštynos neretai švenčiamos ir kaimo turizmo sodybose. Mažesniam svečių skaičiui (apie 20 žmonių) gali pavykti išsinuomoti sodybą už 500 litų su nakvyne ir pirtimi ar kubilu, o norintiems sutalpinti daugiau žmonių ar pageidaujantiems prabangos, gali tekti piniginę paploninti ir 2000-4000 litų. Jeigu maistą ruošite patys, jis kainuos ne daugiau nei švenčiant namuose, o jei užsisakysite pagaminti, galite orientuotis į kavinėse galiojančias kainas.

Pastaruoju metu vis dažniau krikštynos švenčiamos gamtoje. Surengti iškylą ant žolės atsieina gerokai pigiau nei vaišes ruošiant namuose (pakanka ir 20–30 litų vienam asmeniui), o neribojama erdvė suteikia galimybių smagiai praleisti laiką žaidžiant įvairius žaidimus.

Planuojant krikštynų biudžetą reikia nepamiršti įtraukti ir papuošimų. Jeigu puošite bažnyčią, dekoracijoms teks išleisti 50–300 litų. Šventės vietos dekoro išlaidos priklausys tik nuo jūsų norų. Daug puošybinių elementų galima pasigaminti patiems ir gerokai sutaupyti (įmanoma apsiriboti ir 30 litų suma), o jei visas dekoracijas pirksite, gali neužtekti net 200–300 litų.

Jeigu norėtumėte dovanėlėmis atsidėkoti krikšto tėveliams, seneliams ar svečiams, jas taip pat įtraukite į apskaitą. Jei apdovanosite tik senelius ir krikštatėvius, įmanoma išsiversti ir su 50 litų, o jei nuspręsite nudžiuginti visus šventės dalyvius, gali tekti atsisveikinti su triženkle suma, kurios skaitmenų dydis priklausys tik nuo Jūsų norų ir galimybių. 

Retos krikštynos apsieina be fotografo, tad jeigu naudositės jo paslaugomis, būkite pasiruošę „pakloti“ 200–500 litų. Fotosesija studijoje gali kainuoti nuo 100 iki 500 litų.

Štai ir aptarėme pagrindines krikštynų šventės išlaidas, kurios dažniausiai įtraukiamos į krikštynų biudžetą. Tokių išlaidų kaip tėvelių apranga, kirpėjos ir vizažistės paslaugos, automobilių nuoma, fejerverkai, dangaus žibintai ar pan. neminėsime, nes jie labai individualūs – vieni gali neišleisti nė vieno lito, o kitiems panašūs dalykai kainuos kelis šimtus ar net perkops keturženklę sumą. Tikimės, kad mūsų apžvalga padės susiplanuoti numatomas išlaidas ir linkime sėkmės ruošiant krikštynas.

 

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 3.7 (7 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms