Jordano upė

2008.05.18.

Izraelio šiaurės vakaruose yra Golano aukštumos ir padengtas sniegu Hermono kalnas, iš kurio papėdės išteka Jordano upė. Ši upė teka Sirijoje, Izraelyje ir Jordanijoje, jos bendras ilgis yra 330 km, o jos  žemupiu eina Izraelio-Jordanijos siena.
Taigi, prasidėjusi Hermono masyve, Jordano upė prateka Galilėjos ežerą ir neša savo vandenis į Negyvąją jūrą. Šioje upėje Jonas Krikštytojas  krikštydavęs žydus, čia jis pakrikštijo ir Jėzų. Krikšto vieta yra laikoma vietovė, kuri randasi pietinėje Galilėjos ežero dalyje ir yra vadinama Jordanitu (hebr."Mažasis Jordanas, dar vadinamas Kibuc Kineret). Archeologinių tyrinėjimų metu buvo patvirtinta, kad būtent čia įvyko Jėzaus Kristaus susitikimas su Jonu Krikštytoju. Todėl į šią vietą lig šiol plūsta krikščionys maldininkai iš visų žemės kampelių, su tikslu pasikrikštyti šventuose Jordano vandenyse. Šią žemės vietą laiko Šventąją ir krikščionys, ir žydai, ir musulmonai.
Jordanitą kasmet aplanko apie 400 000 žmonių. Krikšto apeigos vyksta tam tikroje ežero dalyje. Norintys apsikrikštyti ar atnaujinti krikšto įžadus, ateina apsivilkę baltais krikšto marškiniais (kuriuos gali nusipirkti vietoje) ir išsirikiuoja į eilę. Kiekvienam, atėjus jo eilei krikštytis, šventikas ant galvos uždeda ranką, o žmogus lipa į upę ir ten kurį laiką pabūna, pasinerdamas ar apsišlakstydamas, kaip tikima, šventu upės vandeniu.
Krikščionių piligrimų, norinčių atlikti krikšto apeigas - Jordanite visada gausu, tačiau ypatingai  daug jų susirenka per svarbias krikščionims šventes. Antai, šiemet, krikščionims ortodoksams minint Didžiąją savaitę, prie Jordano upės vandenų su tikslu apsikrikštyti, susirinko net penkiolika tūkstančių piligrimų. Tačiau siekiant užtikrinti saugumą, Izraelio valdžia uždraudė jiems įbristi į Jordano upę. Ir nors kai kurie maldininkai  buvo pasipiktinę ir nusivylę tokiais Izraelio veiksmais, nepasikrikštiję jie vis dėlto neliko, mat jiems buvo pastatytos dvi didelės talpos, pripildytos Jordano upės vandeniu, kuriose piligrimai galėjo panardinti rankas ar pasinerti patys.
Nepaisant visko, Jėzaus Krikšto vieta it magnetas traukia turistus ir tikinčiuosius iš viso pasaulio, o Galilėjos ežero apylinkės išlieka viena gražiausių ir įdomiausių „Šventosios žemės" vietų, kuri yra tik viena visoje planetoje.

 

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms