Eduardo Gimenez apie krikštą

"Tango akademijos" įkūrėjas ir vadovas Eduardo Gimenez šiuo metu yra paskendęs darbuose ir organizaciniuose rūpesčiuose, mat birželio 26-28 dienomis įvyks trečiasis Baltijos šalių Tango festivalis, kurį jis organizuoja ir kuris vyksta kiekvienų metų birželį. Lietuvos miestai Vilnius, Kaunas, Klaipėda ir Druskininkai bus apimti Tango karštine - skveruose, miesto aikštėse, koncertų salėse, miesto rotušėse - visur bus juntama Tango dvasia. Pagrindiniai festivalio tikslai yra supažindinti Europos šalis su Lietuva ir jos didžiausiais miestais, parodant aukštą šokio, dainos ir teatro meno lygį mūsų šalyje ir sukurti kasmetinio tango festivalio tradiciją Baltijos šalyse. Tango fenomeno pagalba siekiama ugdyti visuomenėje jautrumą, atidumą bei pagarbą vienas kitam" - sako Eduardo. Festivalyje dalyvauja atlikėjai iš Lietuvos, Argentinos, Italijos, Airijos, Ispanijos, Vokietijos, Urugvajaus, Amerikos. Tokios aukšto lygio tango atlikėjų Lietuva dar nebuvo mačiusi. Tradiciškai Festivalyje bus pristatyti visi tango aspektai: muzika, šokis, poezija, tango teatre, tango kaip sportinis šokis ir tango kaip psichologija. Festivalio atidarymas įvyks birželio 26 diena Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje, o uždaromas bus 28 dienos vakarą klube „Pabo latino". Nepaisant to, kad birželio mėnuo yra labai intensyvus ir užimtas, Eduardo Gimenez surado laiko atsakyti į mūsų klausimus apie krikštynas. Apie krikšto sakramentą argentinietis turi tvirtą nuomonę ir teigia, kad tai yra kiekvieno žmogaus apsisprendimo reikalas, o krikšto, kaip ir tikėjimo, jokiu būdu negalima primesti.

Koks jūsų požiūris į krikštą?

Aš priklausau septintosios dienos adventistų bažnyčiai, o ten yra įprasta, kad pats žmogus nuspręndžia kada jam krikštytis ir aplamai, nori jis ar nenori priimti krikštą. Tai yra labai natūralu, kad žmogus turi teisę pats nuspręsti kas jam tinka, o nepaisyti tėvų ar kitų žmonių primestos valios. Argentinoje didžiausia ir stipriausia yra katalikų bažnyčia, tad yra tos tradicijos kad krikštijami maži vaikai bei kūdikiai. Bet yra dalis ir protestantų ir kitokių bažnyčių, kur tokių tradicijų nėra.

Ar pats esate krikštytas? Jei taip, tai kokio amžiaus buvote kai tai įvyko?

Savo krikšto dieną prisimenu labai gerai, tuomet man buvo 14 metų. Krikštas - kelio pradžia, tai buvo labai svarbus žingsnis tiek man pačiam, tiek mano šeimai. Savo krikšto dieną patyriau tikrai stiprių emocijų. Nors būdamas tokio amžiaus krikštijausi savo noru, tačiau būvo šioks toks spaudimas ir iš šeimos bei bažnyčios pusės kad jau laikas priimti krikštą. Mūsų šeima yra kilusi iš evangelikų protestantų, tad pas mus yra šiek tiek kitokios tradicijos nei katalikų tikėjime. Pavyzdžiui, Argentinoje krikštijant vaiką katalikų bažnyčioje dalyvauja ir du krikštatėviai, o aš jų neturiu, pas mus tai nėra priimta.

Kaip vyko krikšto ceremonija?

Krikšto ceremonijos metu aš buvau apsirengęs baltais drabužiais ir turėjau panerti visu kūnu į bažnyčioje esantį mažą baseiniuką. Be manęs dar krikštijosi apie 20 žmonių tuo pat metu, tad visi paeiliui ir buvo pakrikštyti. Vėliau yra persirengiama kitais, sausais drabužiais ir po krikšto apeigų gauni pažymėjimą, kad tapai tos bažnyčios nariu.

Ar po krikšto apeigų šventėte? Ar tai buvo didelė šventė?

Ne, jokios šventės nebuvo. Bent jau pas adventistus ir protestantus tai nėra priimta. Buvo tik ceremonija bažnyčioje, į kurią susirinko visa šeima , draugai bei kiti bažnyčios nariai. Tai dvasinė, susijusi su Dievu, o ne materialistinė šventė, todėl apie šventimą kavinėje ar restorane nėra net kalbos. Be abejo, bažnyčioje daug fotografuojama, tiek su kunigu, tiek su šeimos nariais, kad liktų įamžintas prisiminimas apie šį įvykį.

Ar krikštynos svarbus įvykis?

Krikštynos labai svarbus įvykis. Kartais krikšto apeigos vyksta ne bažnyčioje, o upėje. Susirenkus apie 30 ar 40 žmonių, jie pasineria į upės vandenis, taip priimdami krikštą. Apeigos panašios į aprašytas senajame testamente, kaip Jonas krikštytojas krikštydavęs žmones. Tiesą sakant, katalikų krikštynose man nėra tekę dalyvauti, o adventistų - daug kartų.

Ar esate iš tikinčios šeimos?

Mano tėvas, senelis ir prosenelis buvo pastoriai, jaunystėje Argentinoje aš taip pat studijavau ir turėjau būti pastorius, bet vėliau persigalvojau ir pradėjau studijuoti muziką. Auginate trejų metukų dukrelę Upę Sofiją. Ar ją krikštijote? Ne, ir artimiausiu metu neketiname. Norime ją supažindinti su Biblija, su Bažnyčia ir tikėjimu, su visom tom svarbiom vertybėm, o paaugus ji galės pati nuspręsti ar nori pasikrikštyti. Tikrai stengsiuos nedaryti jai spaudimo ir kuo mažiau įtakoti jos sprendimą, noriu kad ji pati nuspręstų.

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 4 (1 balsas)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms