Renkamės vietą krikštynų fotosesijai

 

Krikštynos – tai viena gražiausių ir įsimintiniausių švenčių jūsų ir jūsų vaiko gyvenime, todėl, nenuostabu, kad norite turėti mielą fotoalbumą, kuriame įamžintos visos vaikelio emocijos tą dieną. Visiems tėveliams rūpi turėti daug gražių vaikelio nuotraukų. Todėl krikštynų fotosesija tampa neatskiriama šventės dalimi. Šiuo atveju itin svarbu pasirinkti tinkamą vietą fotosesijai. Paprastai krikštynų fotosesija dalinama į dvi dalis:

·       Pirmoji dalis – tai pasiruošimo krikštynoms ir pačios ceremonijos bažnyčioje fotografavimas.

·       Antroji dalis – fotografavimas gamtoje, fotostudijoje ir bet kurioje kitoje pasirinktoje vietoje.

I dalis. Fotografuojamės namuose ir bažnyčioje

Įprastai fotosesija prasideda namuose, kur fotografas užfiksuoja vaikelio pasiruošimo šventei ritualą. Tam, kad fotosesija namuose pavyktų, išsirinkite didžiausią, geriausiai apšviestą kambarį. Be to, nesistenkite paslėpti visų daiktų kambaryje, kurie Jums atrodo nereikalingi, kadangi netyčia paliktas kavos puodelis, žaislas, žurnalas suteikia namams jaukumo ir, be abejo, tai atsispindi nuotraukose. Svarbu ir tai, kad fotografui atvykus į namus neskubėtumėte žadinti mažylio. Mažylis turi prabusti natūraliai, sočiai pavalgyti – juk tai jo diena. Fotografas užfiksuos šiuos kadrus – nuo jų prasidės mažylio šios dienos istorija. Taip pat fotografas nufotografuos mažylio krikštynų rūbelius, batelius, kokį nors pliušinį žaislą. Patikėkite, po kelerių metų šios mažos smulkmenos primins jums gražiausias dienos akimirkas. Rengiant vaikelį krikštynų rūbeliais turi dalyvauti ir krikšto tėveliai. Tiesa, reikia įvertinti ir tai, kad ne visi vaikai prisileidžia svetimus asmenis (tad ir krikšto tėvelius), mažylis gali pradėti verkti. Todėl jeigu vaikelis pravirko, aprenkite jį patys. Tokiu atveju krikšto tėveliai gali tiesiog atsisėsti šalia ir stebėti šį jaudinantį procesą.

Po pasirengimo krikštynoms fotosesijos – fotosesija bažnyčioje. Nors kai kurie fotografai pabrėžia, kad fotosesiją geriau organizuoti prieš bažnyčios ceremoniją, kadangi vaikas gali greitai pavargti, tapti irzlus. Jūs geriausiai pažįstate savo mažylį, todėl atsižvelkite į jo būdą – jeigu numanote, kad taip gali nutikti, pagalvokite, galbūt fotosesija prieš ceremoniją bažnyčioje yra puiki išeitis?

Gal jums yra tekę girdėti, kad fotografams labiau patinka fotografuoti apniukusiomis dienomis. Iš tikrųjų, fotografams žymiai patogiau fotografuoti lauke, kai diena apsiniaukusi. Geriausia fotografuoti vidurdienį, kai tolygiai pasiskirsto šviesa. Tačiau jeigu krikštynų dieną šviečia saulė, nenusiminkite – šiuo atveju svarbu pasirinkti pavėsingą vietą, kadangi paprastai krikštynos vyksta vidurdienyje, kai saulė yra aukštai ir nušviečia veidus aštriais spinduliais, kas, be abejo, nėra labai malonu. Pavėsį tikslinga išsirinkti tam, kad nesukaistumėte nei jūs, nei jūsų vaikelis. Taip pat pavėsyje žymiai paprasčiau mėgautis fotosesijos teikiamais malonumais, skleisti gražias emocijas ir, be abejo, būti atmerktomis akimis. Atsiminkite, kad saulė taip pat gali tapti gražiu nuotraukos elementu, tačiau tik tuomet, kai fotografuojama vakarėjant.

 

II dalis. Fotosesija

O štai dėl krikštynų fotosesijos vietos dažnai tėveliams tenka gerokai pasukti galvas. Juk visi nori kažko išskirtinio, ne banalaus, įdomaus ir pan. Jei tik oro sąlygos leidžia, fotografai dažniausiai siūlo šią fotosesiją surengti gamtoje. Prisiminkite, galbūt šalia namų yra parkelis, kita jūsų šeimos pamėgta vieta? Jeigu nežinote, kurią vietą pasirinkti, pasikonsultuokite su pasirinktu fotografu – jis pasidalins naudingais patarimais. Be to, fotografas gali sudaryti fotosesijos maršrutą. Tačiau atsiminkite, kad krikštynų dieną negalima skirti laiko ilgoms kelionėms. Be to, pasitarkite su fotografu dėl atsarginio fotosesijos plano, jeigu pradės lyti. Jeigu krikštynų dieną pradėjo lyti, o jūs norite fotosesijos būtent gamtoje, nenusiminkite, kadangi galite nukelti fotosesiją kitai dienai – fotosesija pavyks dar geriau, kadangi nebus svečių ir didelio šurmulio.

Pastaruoju metu neretai tėveliai nusprendžia krikštynų akimirkas įamžinti fotostudijoje. Tačiau fotostudijos pasirenkamos ne tokios, kokios buvo įprastos seniau, bet įrengtos pagal tam tikrą stilių, jaukios, kuriose galima sukurti atitinkamą fotosesijos siužetą ir pan. Pavyzdžiui, labai populiari Vilniuje įsikūrusi Provanso studija, žavinti labai jaukia aplinka ir kurianti šilumos bei meilės atmosferą. Fotostudija – nė kiek ne prastesnis pasirinkimas nei fotosesija gamtoje. Į fotostudiją galite atsinešti mėgstamų vaiko žaislų, knygelių, kitų vaiko mylimų žaisliukų ar Jūsų šeimos atributų. Pavyzdžiui, fotografas gali paprašyti jūsų papozuoti kartu su vaikeliu geriant arbatą iš žaislinių puodelių arba užfiksuoti kaip migdote lėles vežimėlyje ir pan. Jeigu vaikelis dar mažas, pakaks ir paprasto barškučio. Taip pat vaikelio dėmesį puikiai atkreipia muilo burbulai. Nors pastarieji dažniau pasirenkami fotografuojant gamtoje.

Toliau svarbu aptarti išskirtines vietas krikštynų fotosesijai Lietuvos miestuose. Iš tikrųjų, Lietuva – šalis, kur apstu gražių, paslaptingų vietų, kur galima įsiamžinti. Išskirsime kelias populiariausias ar neatrastas, tačiau labai gražias, vietas fotosesijoms didžiuosiuose šalies miestuose.

Kalbant apie Vilnių – šis miestas turi daugybę panoraminių vaizdų. Vienas populiariausių krikštynų fotosesijos variantų yra senamiesčio gatvelės. Taip pat galite surengti fotosesiją Vingio, Belmonto, Verkių parkuose, Bernardinų sode, VU botanikos sode – čia rasite išskirtinų vietelių fotosesijai. Taip pat galite surengti fotosesiją Sakurų sode – tačiau žydinčios sakuros – trumpalaikis reiškinys, todėl ne visiems pavyks įgyvendinti šią idėją. Taip pat puiki fotosesija pavyks ant Bastėjos kalno, Trakuose, Jeruzalės skulptūrų sode.

Kaune taip pat galima rasti nuostabių vietų krikštynų fotosesijai, pavyzdžiui, tai gali būti Kadagių slėnis – išskirtinis gamtos draustinis. Taip pat puikios vietos fotosesijai yra Santakos parkas, senasis Lampėdžių paplūdimys. Be to, puikiai tiks ir Kauno senamiesčio gatvelės. Taip pat galite surengti fotosesiją Botanikos sode, Marvėlės upės slėnyje, Kačerginės, Kulautuvos miškuose, Vytauto parke, Raudondvario dvare.

Klaipėdoje, be nuostabiosios Baltijos jūros, fotosesijai apstu ir kitų žavingų vietų. Galite surengti fotosesiją Švėkšnos parke ir dvaruose, Kretingos žiemos sode, ant Rambyno kalno, Navidansko botanikos parke, Mingės kaime. Taip pat puikiai tiks ir Klaipėdos senamiestis.

Kalbant apie Utenos apylinkes, Zarasų kraštą, tai išskirtinės vietos krikštynų fotosesijai: Zaraso ežero pakrantė ir šalia jos esantis apžvalgos ratas, Stelmužės parkas, teritorija aplink Molėtų astronomijos observatoriją. Taip pat gražių vietų rasite prie Luodžio ežero.

Panevėžyje galite rinktis šias vietas fotosesijai: Joniškėlio, Bistrampolio dvarai, Astravo dvaro sodyba. Taip pat puiki fotosesija pavyks Krekenavos regioniniame parke, vietovėje šalia Sartų ir Širvėnos ežero, o taip pat Nepriklausomybės aikštėje Rokiškyje.

Šiauliuose siūlome rinktis tokias vietas kaip Papilės atodanga bei Kurtuvėnų dvaras.

Gyvenantys Telšiuose gali surengti krikštynų fotosesiją Energetinių labirintų parke, Debesnų botaniniame take, vietovėje šalia Ilgio ežero, Varnių, Degaičių parkuose, Masčio ežero pakrantėje.

Be abejo, galutinis pasirinkimas visuomet priklauso nuo jūsų, todėl drąsiai fantazuokite ir planuokite.

   

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms