Palinkėjimus naujajam krikščioniui - į laivelį

 

Su skaisčia saule, kvepiančiu vėju ir staigiomis liūtimis įsitvirtino vasara. Lietuvoje keli vasaros mėnesiai yra pats populiariausias krikštynų laikas.
Tai - visiškai suprantama. Juk ir mažam, ir dideliam  kur kas maloniau su giminaičiais bei bičiuliais švęsti tuomet, kai ir pati  atgimusi gamta žydėdama, rodos, švenčia.
Krikštynos gamtoje įkvepia ieškoti naujų idėjų. Populiariuosius helio balionus su užrašytais palinkėjimais naujajam krikščioniui vis dažniau pakeičia origamiai, arba lankstiniai iš popieriaus.
Vienas mėgstamiausių origamių yra laivelis, neatsiejamas nuo svarbiausio Krikšto sakramento simbolio - vandens. O tie, kurie atidžiai skaitė Bibliją, negalėjo nepastebėti, jog ir pats Jėzus Kristus dažnai būvodavo prie vandens...
Origamio atrakcija tiks tuomet, jei krikštynos bus švenčiamos netoli vandens telkinio, ypač  prie upės. Krikštynose dalyvaujantys vaikai ir suaugusieji, tikėtina, azartiškai pasiduos  pasiūlymui iš balto arba spalvoto popieriaus išlankstyti laivelius, ant jų nupiešti ar užrašyti palinkėjimus naujajam krikščioniui, o po to paleisti plaukti pasroviui.
Ant vandens supdamiesi, sukdamiesi ar tarsi šokdami tolstantys laiveliai - šis vaizdas, patikėkite, ilgam įsirėš į atmintį.
Visi mes esame tarsi laiveliai gyvenimo upėje. Ir jokios audros nebus baisios, jei sunkumus įveiksime, vadovaudamiesi maldos, doros bei kitais nuoširdžiausiais palinkėjimais.
Nors sudėtingesniems lankstiniams naudojamas specialus popierius, nesudėtingam origamiui -  kaip laiveliui - tiks ir mūsų parduotuvėse parduodamas popierius.Paprastiems vienspalviams lankstiniams ypač tinka kopijavimo popierius, kuris yra pakankamai plonas, bet tvirtas. Be to, jo paprasta įsigyti.

Truputis žinių apie origamį

- "Origamis", išvertus iš japonų kalbos, reikštų lankstymą iš popieriaus.

-  Japonijoje origamis atsirado VI amžiuje, kai budistų šventikai iš Kinijos per Korėją atvežė popieriaus gamybos paslaptį. Pasak kai kurių tyrinėtojų, į Japoniją galėjo kartu atkeliauti ir Kinijoje bei Korėjoje egzistavęs popieriaus lankstymo menas.

- Origamį į  Europą per Ispaniją atnešė arabai maždaug XVI amžiuje. Būtent Ispanijoje šis popieriaus lankstymo menas itin išpopuliarėjo ir tebelaiko tvirtas pozicijas iki šių dienų.

- Dabar viso pasaulio origamio gerbėjus jungia daugybė draugijų įvairiose šalyse. Leidžiamos šiam popieriaus lankstymo menui skirtos knygos, organizuojami konkursai.

- Tikrasis origamis yra lankstomas iš vieno popieriaus lapo, nenaudojant žirklių ir klijų. Tačiau, laikui bėgant lankstymo menas keitėsi, panaudojant ne vien klijus, žirkles, bet ir kelias išlankstytas dalis.

(Pagal "Vikipediją")

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Palinkėjimus naujajam krikščioniui - į laivelį
Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 4.1 (8 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms