Krikštynų žaidimai

 

Kokia gi šventė be žaidimų? Juo labiau kad tai yra vaikučio šventė! Nepaisant to, kad dažniausiai krikštijamas kūdikėlis pats žaidimuose dalyvauti dar negali, jo garbei skirta šventė turi būti žaisminga, linksma ir šiek tiek vėjavaikiška. Todėl pateikiame kelis žaidimų siūlymus krikštynų šventei.

 

1 žaidimas. Pasaka

Šiam žaidimui reikia kokios nors nelabai ilgos pasakėlės, kuri būtų žinoma visiems šventėje dalyvaujantiems ir kurioje būtų kuo daugiau pasakos veikėjų. Ant popieriaus lapų surašykite visus pasakos veikėjus, pakeisdami juos šventės dalyviais (jei svečių yra daugiau, tuos pačius veikėjus galima pakartoti po keletą kartų). Visi svečiai išsitraukia po lapelį su pasakos veikėju ir laiko tą lapą taip, kad visi matytų, kas jame parašyta, t. y. kuris pasakos veikėjas yra atitinkamas šventėje dalyvaujantis asmuo. Žaidimo organizatorius pradeda sekti pasaką. Kai tik svečiai išgirsta veikėją, kurio vardas parašytas svečio išsitrauktame lape, turi atsistoti ir pasakyti palinkėjimą vaikučiui ar pasižadėjimą. Suklydęs ar ne laiku atsistojęs svečias gauna baudą ir turi išpirkti kaltę, atlikdamas įvairiausias linksmas užduotis.

 

2 žaidimas. Atspėk, kas čia yra?

Ant ištiestos virvės prikabinami paketėliai su mažomis dovanėlėmis. Galima nekabinti, o tiesiog išdėlioti priešais šventės dalyvius. Paketėlių turi būti tiek, kiek raidžių turi krikštijamo vaikučio vardas (ant kiekvieno paketėlio užrašyta raidė: ant pirmojo – pirma vaiko raidė, ant antrojo – antra ir t.t.). Kiekviename paketėlyje esanti dovana turi prasidėti ta raide, kuri ant jo užrašyta. Visi dalyviai turi spėlioti, kokia dovana yra pirmame paketėlyje, jei atspėja – gauna tą dovaną. Toliau spėliojama antrame paketėlyje esanti dovana ir t.t. Spėliojant galima uždavinėti tik tokius klausimus, į kuriuos atsakymas būtų „taip“ arba „Ne“.

 

3 žaidimas. Aukcionas

Krikšto tėvai gali surengti aukcioną iš vaiko daiktų, pavyzdžiui, rėmelis su vaiko nuotrauka, pėdutės ar rankytės antspaudas, šaukštelis, žindukas, seilinukas ir t.t. Nustatomas pradinis statymas ir šventės dalyviai kelia daiktų kainą.

 

4 žaidimas. Ratu keliauja dovanos

Svečiai sustoja arba susėda ratu. Skambant muzikai jie pradeda siųsti vienas kitam gana didelę dėžę. Žaidimo vedėjui sustabdžius muziką, svečias, pas kurį atsidūrė dėžė, pakelia jos dangtį ir nežiūrėdamas išima pirmą pasitaikiusį daiktą. Pagal žaidimo taisykles tą daiktą jis turi užsidėti / užsivilkti /  užsisegti ir nešioti tam tikrą laiką, pavyzdžiui, pusę valandos ar net iki šventės pabaigos. Muzikai vėl pradėjus groti, svečiai toliau siunčia dėžę ratu. Į dėžę galima įdėti įvairiausių drabužių, pavyzdžiui, vaikišką kepurytę, seilinuką, čiulptuką, dideles kelnaites, skarelę ir t.t.

 

5 žaidimas. Kas žvelgia iš nuotraukos?

Jei tiksliai žinote, kokie svečiai dalyvaus Jūsų vaikučio krikštynose, paprašykite kiekvieno atsinešti savo vaikystės, o dar geriau – kūdikystės, nuotrauką. Visas nuotraukas surinkite prieš šventę ir iškabinkite, kad būtų matomos visiems šventėje dalyvaujantiems. Prie kiekvienos nuotraukos parašykite eilės numerį. Svečiai šventės metu turi ant lapelio popieriaus susirašyti eilės numerius ir žmogaus, kuriam priklauso nuotrauką, vardą. Vėliau korteles surinkite ir įvertinkite spėjimus. Galimas kiek kitoks žaidimo variantas, kai nuotraukos ne iškabinamos, o tiesiog žaidimo vedėjas atsistoja, rodo po vieną nuotrauką ir šventės dalyviai spėja, kuris svečias joje pavaizduotas.

 

6 žaidimas. Pasakų kraitelė

Žaidime dalyvauja tik krikštatėviai. Kiekvienas jų turi vardinti pasakas, kurias seks mažyliui (-ei). Laimi tas, kuris įvardija daugiau pasakų. Dalyviams pristigus pasakų, prisijungti prie žaidimo gali ir visi svečiai, padėdami nugalėti arba krikšto mamai, arba krikšto tėčiui.

 

7 žaidimas. Savybės

Žaidimui reikės didelio balto lapo ir flomasterių. Žaidimo vedėjas parodo svečiams baltą lapą ir sako: „Vaikutis gimsta švarus ir nesuteptas kaip šis baltas lapas, o po to jis įgyja vienokių ar kitokių savybes. Todėl į šį lapą įrašykime tas, idealiausia – tik pačias geriausias, kuriomis pasižymės mūsų šventės „kaltininkas“. Taip pat rašykime taip, kad nepaliktume vietos nė vienai blogai savybei.“ Popieriaus lapas ir flomasteriai keliauja ratu ir visi užrašo po vieną gerą savybę, kuria pasižymės mažylis. Ir taip tol, kol lape neliks laisvos vietos.

 

8 žaidimas. Informaciniai lapeliai

Šiam žaidimui reikia tiek popieriaus lapų, kiek yra šventės svečių. Ant kiekvieno lapo reikia surašyti paeiliui į skirtingas eilutes frazes: sudėtis; vartojimo būdas; vartojimo terminas; reklaminis šūkis; įžymus žmogus, kuris naudojasi šiuo daiktu. To pačio lapo apačioje reikia parašyti kokį nors daiktą, susijusi su krikštynomis. Daiktai gali būti juokingi ir susidedantys iš daugiau nei vieno žodžio, pavyzdžiui, krikšto tėčio plaktukas, čiulptukas, sauskelnės ir t.t. Tada tą eilutę, kurioje yra parašytas daiktas, reikia užlenkti į priekį kelis kartus tam, kad svečiai nematytų, kas parašyta. Galima užlenktą vietą priklijuoti, bet nesmarkiai, kad paskui būtų galima nesunkiai atplėšti. Žaidimo eiga: visi svečiai gauna po tokį lapą su paslėptu daikto pavadinimu ir anketa-klausimynu. Kiekvienas užpildo anketą, t. y. minėtas frazes. Reikia luktelt, kol visi užpildo anketas. Atplėšti bus galima žaidimo vedėjui pasakius. Kada visi užpildo anketą, paeiliui po vieną atplėšia ir garsiai perskaito paslėpto daikto pavadinimą. Tada skaito to daikto sudėtį, vartojimo būdą ir t.t. Šio žaidimo esmė – daiktai su savo netikėtu juokingu pristatymu, reklama.

 

Tai tik keli žaidimų siūlymai, kurie ne tik pakels šventės dalyvių nuotaiką ir suteiks daug teigiamų emocijų, bet ir leis ilgai prisiminti puikią šventę.

 

 

    

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (4 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms