Kaip švęsti..?

2008.06.03.

Gyvename laikais, kai pajusti šventinę nuotaiką darosi vis sudėtingiau. Neiškritus sniegui kažkur pradingo Šv. Kalėdų jausmas, o žiemą prekybos centruose pasirodžiusi velykinė atribucija, nustelbia pačios šventės laukimą. Šventinė nuotaika nebeateina, po ilgos darbo dienos esame priversti ieškoti jos bei kurti patys. Nuolat klausiam savęs, kas gi nutiko? Kodėl  kiekviena šventė panašėja į dar vieną balių, į dar vieną progą išgerti? Mintinai žinome kuo prasidės kiekviena šventė, kuo užsibaigs, kas joje bus, o juk taip norėtųsi kažko kito, kažko daugiau...
Vaiko gimimas - išskirtinė, ilgiausiai laukiama ir daugiausia pokyčių į mūsų gyvenimą atnešanti šventė. Būtent ta devynių mėnesių kantrybė visus pradžiugina ypatinga dovana, kuria visuotinai džiaugiamasi per krikštynas. Ir nors krikštynos turi tendenciją tapti į dar vieną balių, vis dėl to atsiranda poreikis švęsti jas kitaip. Norite neišdildomų įspūdžių sau ir savo svečiams? Nepatingėkite pasukti galvą, nepagailėkite laiko idėjos, scenarijaus sukūrimui. Švęsti galima įvairiai, nuo tradicinio namai - bažnyčia - namai ir lova - stalas - lova ar atsikeliu - valgau- guluos ritualo, kiek pamąsčius, pasidomėjus ir paklausinėjus draugų, kaimynų ar giminaičių įmanoma sugalvoti ir kai ką įdomesnio. Juk sakoma: kokios krikštynos - toks ir visas gyvenimas!
Šiandien vis labiau populiaresnės tampa mūsų protėvių senosios tradicijos. Jos pagyviną šventę, atneša malonaus bruzdesio ir taip laukiamo džiugesio. Kažkada kai kuriose vietose buvo tradicija į krikštynas vaišes susinešti visiems. Svečiai nešdavosi mėsos, pyrago, degtinės - kaip į vestuves. Kiekvienas ant stalo pasidėdavo ką atsinešęs ir vaišindavo kaimynus, ragaudavo, kieno skaniau. Krikštamotė atsiveždavo didžiausią pyragą, skanesnio alkoholio. Ir nors šiandien svečiai gavę tokį pasiūlymą gerokai nustebtų, kodėl gi nepabandžius, juk tokia tradicija sukuria bendrumą, skatina domėtis vieni kitais, kuria draugišką aplinką. O kad vis dėlto nebūtumėte įtarinėjami pinigų taupymu ar šykštumu, galite už tai visiems svečiams padaryti netikėtas atminimo dovanėles.
Mūsų protėviai tikrai mokėjo įdomiai švęsti ir linksmintis. Švenčiant populiarios būdavo tokios tradicijos kaip "kūmų spaustuvės", senelių įšventinimas į „bočelius", o nekviesti svečiai persirengdavo įvairiais personažais ir ateidavo visų palinksminti, bei palinkėti viso ko geriausio vaikui, tėvams bei krikštatėviams. Taigi krikštynų šventė priklausė ne tik nuo tėvų, senelių ar krikštatėvių. Gerą, linksmą nuotaiką kurdavo ir patys svečiai. Tad jeigu esate tik vienas iš krikštynų svečių, vis tiek galite prisidėti prie bendros šventinės nuotaikos kūrimo netikėta staigmena ar pasiūlymu. Viso krikštynų scenarijaus kūrimu gali pasirūpinti patys tėvai, arba kaip dovana tuo gali užsiimti vaiko seneliai ar krikštatėviai. Be apeigų ir tradicijų siūloma išjudinti svečius įvairiomis užduotimis. Kad ir tokiom, kaip pasakos sekimas, mėgstamų personažų piešimas ir pasakų kūrimas, bei pasakų knygos darymas, kurias mažasis užaugęs galės skaityti ir vartyti. Galima organizuoti pieno gėrimo, šliaužimo, manų košės valgymo varžybas. Tačiau būtina išlaikyti saiką, kad nepradingtų šventinė nuotaika, kad krikštynos netaptų dar vienu šou. Gražiausias akimirkas visada norisi atsiminti, tad vis labiau populiarėja tarp garsių žmonių vaikų šventes švęsti be alkoholio.

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms