Kaip parašyti scenarijų krikštynoms

 

Artėjant svarbiam įvykiui - krikštynoms, tėvelių pečius užgula rūpesčiai kaip jas suorganizuoti, juk norisi, kad apie šią dieną liktų tik geriausi prisiminimai. Mintyse iškyla daugybė klausimų: nuo ko pradėti, kaip ko nors nepamiršti, kaip viską suspėti... Tiems, kas savo šventės organizavimą patiki tuo užsiimančioms įmonėms, organizacinių problemų neiškyla - jiems tereikia išsirinkti vieną iš kelių jiems pasiūlytų šventės scenarijaus variantų. Tačiau jei krikštynas organizuojate patys, natūralu, kad jaučiate susirūpinimą kaip pasiruošti taip laukiamai ir geidžiamai šventei, kaip sudėlioti viską į vietas, kai mintys pabirusios, kas kur...
Kad krikštynos praeitų sklandžiai ir be streso, siūloma pasirašyti krikštynų scenarijų. Štai keli patarimai kaip tai padaryti:

Krikštynų laikas

Turite nuspręsti  kokiu metų laiku krikštysite savo atžalą. Ar tai bus vasara, nes orientuojatės daug  laiko praleisti  gamtoje žaidžiant ar puotaujant? Ar žiema, nes norite vaikelį pakrikštyti per Šv. Kalėdas? O gal rudenį ar pavasarį, nes tiesiog jums taip patinka arba sūnelis ar dukrytė gimę tokiu metų laiku?  Apsisprendę dėl krikštynų datos, turite pradėti planuoti šventę maždaug prieš tris mėnesius. Pagrindiniai dalykai dėl kurių turite apsispręsti, tai: bažnyčia, kurioje vyks krikšto apeigos, vieta kur švęsite, svečių skaičius, finansinės galimybės.

Kaip švenčia kiti

Pasidomėkite kaip švenčia panašias šventes kiti  žmonės. Pasiskaitykite internete, laikraščiuose ar gyvenimo būdo žurnaluose. Pasiklausinėkite draugų, kaimynų ar šiaip pažystamų. Labai daug informacijos galima sužinoti iš senelių ar prosenelių. Galima rasti knygų, kurios aprašo senuosius lietuvių papročius ir tradicijas. Pasidomėkite kaip kitos tautos  švenčia panašias šventes. Kaupkite visą informaciją, ją galite žymėtis užrašų knygelėje, išsaugoti kompiuteryje ar tiesiog kaupti iškarpas. Kai pradėsite rašyti scenarijų visa šia medžiaga galėsite pasinaudoti.

Šventės vedėjai 

Rašant scenarijų, svarbu nuspręsti kas praves šventę. Nedideliuose susibūrimuose dažniausiai vakarą praveda pačios mamos. Kartais pasirenkami iniciatyvūs krikštatėviai, tuomet tėvams šis rūpestis nukrenta nuo pečių. Tačiau dažna šeima, kuri organizuoja dideles ir iškilmingas krikštynas, pasirenka vedėjo ar muzikantų paslaugas - kurie ir praveda visą vakarą. Tačiau net ir tokiu atveju, kalbą prie stalo pasako krikštatėviai, vaikelio tėvai taip pat taria žodį, todėl visos šios detalės yra svarbios rašant scenarijų.


Rašymas nuo ... iki

Krikštynų scenarijuje laikas turėtų būti suplanuotas nuo ankstyvo ryto iki pat šventės pabaigos. Vertėtų numatyti atvejus jei atsitiktų kažkas kitaip nei buvo planuota. Jei kažkas neatvyktų ar neįvyktų kokia planuota atrakcija, visada reikia turėti rezerve, kas tą vietą užpildys.
Jei krikštatėviai atvyksta į kūdikėlio namus, jį rengia - ruošia krikštui, tai nereiškia, kad nereikia šios vietos aprašyti scenarijuje, nes visą tai -  improvizacija. Tai blogas požiūris - aprašyti reikia, nes kitaip neišlaikysite nuoseklumo. Taip pat pasižymėkite scenarijuje visus išvykimus, užkandžiavimus ar fotosesijas.

 

Pagrindiai punktai šventės scenarijuje:

Svečių sutikimas namuose;
Krikštamotė aprengia vaiką;
Išvykimas iš namų;
Krikšto apeigos;
Po ceremonijos:
Fotosesija prie bažnyčios;
Fotosesija gamtoje ar fotoatelje;
Atrakcijos lauke;
Atvykimas į pokylio vietą;
Vaišės prie stalo;
Dovanų teikimas;
Krikštatėvių prisistatymas. Krikšto pažymėjimo įteikimas;
Šeimos židinys. Kūdikio tėvų žodis;
Atrakcijos, žaidimai;
Muzikanto programa;
Fejerverkai (ar kita), šventės pabaiga.

 

 

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 4 (3 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms