Dovanų pakavimas

2008.08.25.

Ar esate kada nors gavę taip gražiai supakuotą dovaną, kad net buvę šiek tiek gaila ją išvynioti? Dovanų pakavimas yra menas, kuriame naudojamos įvarios medžiagos, gausybė dekoravimo elementų, skirtinga technika ir visa tai reikia sujungti į harmoningą visumą tam, kad dovanos apipavidalinimas sužadintų smalsumą ir suteiktų šiltų emocijų.

Dabar parduotuvėse galima rasti didžiulę įvairovę reikmenų, skirtų dovanoms pakuoti. Tai įvairios tekstūros medžiagos, įvairių spalvų vyniojamasis ir lakštinis popierius, dovanų dėžutės ar maišeliai, kaspinėliai ir juostelės ar konfeti.  Stokojant laiko visada galima įsigyti dovanų maišelių ar puošnių dėžučių, skirtų dovanoms įdėti. Arba patikėti dovaną supakuoti specializuotų parduotuvėlių darbuotojams.

Pakuotė visada palieka pirmąjį įspūdį apie įteikiamą dovaną, tad nutarus skirti kelias papildomas minutes jos supakavimui ir pasitelkus savo kūrybines idėjas, jūs tikrai maloniai nustebinsite asmenį, kuriam ir bus skirta dovanėlė.

Kaip pakuoti dovaną, didžąją dalimi priklauso nuo to, kokia yra įteikiamo daikto forma. Jeigu tai yra kvadrato ar stačiakampio formos dovana, pavyzdžiui, rėmelis nuotraukai, albumas, knyga ar paveikslas - tinkamiausia būtų naudoti vyniojamąjį dovanų popierių. Norint kad įpakavimas būtų išskirtinesnis, galima naudoti kelių spalvų popierių, vieną kraštą iki pusės įvynioti, tarkime, į melsvą popierių, o kitą į sidabrinės spalvos. Arba pirmiau dovaną supakuoti į vienos spalvos popierių, o kitame padaryti keletą karpinių ir tuomet vynioti ant viršaus. Nepamirškite kokio nors akcento, tai gali būti kaspinas - (šiuo atveju) efektingai atrodytų plati, medžiaginė, smulkiai išsiuvinėta ornamentais sidabro ar aukso spalvos juostelė, kuria apjuosus dovaną, viršuje galima būtų surišti kaspiną.

Kaspinėlį galima surišti ir iš vienspalvės atlaso (taip pat kitų audinių ir tekstūros) juostelės ar dovanų pakavime ir floristikoje dažnai naudojamo įvairių spalvų džiuto. Krikštynų proga gražiai atrodytų pakuotė perrišta tiulio juosta.

Galima įsigyti ir jau pagamintų kaspinų, teliktų su dvipuse lipniąja juostele užklijuoti ant dovanos. Akcentas nebūtinai turi būti per patį pakuotės vidurį, gražiai atrodo ir šone aprišta juostelė.

Vietoj kaspino, papuošimui galite išsirinkti džiovintų gėlių žiedus arba stilingus ir skoningus jų muliažus.

Gražiai atrodytų krikštynų proga įteikiama dovanėlė, tarkime, papuošaliukas ar sidabrinis šaukštelis, įdėtas į nedidelę melsvą dėžutę, apjuostą juostele ir kamputyje pritvirtintais keliais baltais ar pastelinių spalvų gėlių žiedais ar karoliukų vėrinukais.

Jeigu dovanojami dirbiniai iš tauriųjų metalų, derėtų įsigyti jiems pritaikytą dėžutę, kurios vidinė pusė būtų išklota medžiaga. Dažniausiai jų galima įsigyti juvelyrinių dirbinių parduotuvėse.

Dovanos gali būti pakuojamos ne tik į popierines, bet ir medines ar metalines dėžutes. Turint laiko, medinę dėžutę galima dekupažuoti tarkime krikštynų tematika. Tai būtų dviguba dovana, nes vėliau šią dėžutę galima būtų panaudoti, kaip krikšto žvakės, rūbelių, krikštynų atvirukų ir palinkėjimų saugyklėlę.

Tokias dovanas, kurias (jeigu prieš tai neįdėjus į dėžutę) sunku gražiai supakuoti naudojant paprastą dovanų popierių, galima įvynioti į peršviečiamą plastikinį popierių. Toks popierius yra parduodamas lakštais gėlių ar dovanų pakavimo reikmenų parduotuvėlėse. Reikėtų pasiruošti įvairių papuošimų. Tai gali būti džiovintos gėlės, dekoratyvinės plunksnelės, kriauklytės, stikliniai rutuliukai, karoliukai, akmenukai, džiutas, konfeti.

Beje, tokius puošybos elementus galima naudoti ne tik tada kai dovana vyniojama į peršviečiamą medžiagą, o taip pat, jei ji įteikiama dėžutėje. Viduje, ant dėžutės pagrindo galima išdėlioti džiovintų gėlių ar kriauklelių, o per vidurį padėti dovaną. Elegantiškumo ir jaukumo įspūdį suteikia dovanų dėžutė, kurios vidus su paminkštinimu ir išklotas medžiaga. Tokioje dėžutėje galima dovanoti krikšto pažymėjimo laikiklį, muzikinę dėžutę arba net indų komplektėlį.

Dovanos - čekiai arba pinigai paprastai įteikiami vokuose. Tačiau paprastą baltą voką galima pakeisti spalvingesniu. Galbūt puoštą simboliais: žvake ar angelu,  galbūt kitomis dekoravimo detalėmis. Arba įmantriai užrašyta prasminga citata iš biblijos.

Nestandartinį vokelį ar dėžutę galima išlankstyti pasitelkus origamio techniką.

Taip pat išradinga būtų pinigų banknotus išsikeisti į monetas ir jas suberti į stilizuotą medžiaginį kapšelį, papuošti karoliukų vėriniu, kaspinu ar gėlėmis.

Įteikiant dovaną, gero tono ženklas būtų prie jos pridėti atviruką. Jame gali būti įrašytas palinkėjimas ar tiesiog pranešimas kokia proga ir nuo ko įteikiama dovana. Atvirukas ar vokas gali būti subtiliai priderintas prie dovanos įpakavimo - panašios ar derančios spalvos, panašių akcentų.

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms